اقتصادیمطالب برتر

پس از اتمام گارانتی گوشی موبایل چطور آنرا تعمیر کنیم؟

همه ما زمانی که گوشی موبایل خود را به صورت حضوری از مغازه و یا به صورت اینترنتی از سایت هایی مانند دیجی کالا، کالاتیک، الان بخریم، تکنولایف یا موبایل 140 خریداری میکنیم به همراه آن کارت گارانتی دریافت میکنیم که گوشی مورد نظر به مدت 18 ماه توسط شرکتی گارانتی میشود، در این مدت زمان هر مشکلی که برای گوشی موبایل ما پیش آید اعم از مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری، میتوان به شرکت گارانتی کننده مراجعه کرد و به صورت رایگان و یا با هزینه ای بسیار کم نسبت به تعمیر گوشی موبایل خریداری شده اقدام نمود.

یکی از دل نگرانی هایی که برای بسیاری از دارندگان گوشی وجود دارد این است که پس از اتمام تایم گارانتی گوشی موبایلشان اگر برای آن اتفاقی افتاد و نیاز به تعمیر داشت به کجا مراجعه کنند و نسبت به تعمیر گوشی خود اقدام کنند؟ آیا پس از اتمام تایم گارانتی همچنان قطعات گوشی موبایلشان در بازار یافت می شود یا خیر؟ در این بخش از عصر آیتی به بررسی این موضوع پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

استعلام گارانتی گوشی سامسونگ | ایا گارانتی گوشی را عوض میکند

شرکت های گارانتی گوشی موبایل چطور کار میکنند؟

قبل از اینکه به سراغ وقایع پس از اتمام تایم گارانتی گوشی موبایل برویم، بهتر است به این بپردازیم که شرکت های گارانتی گوشی موبایل چطور کار می کنند؟

برخی از این شرکت ها خود وارد کننده گوشی موبایلی هستند که آنرا گارانتی کرده اند و در کنار گوشی موبایل، قطعات آن را نیز وارد می کنند تا در صورتی که گوشی موبایلی که با گارانتیشان فروخته شده است دچار مشکل شده است بتوانند آنرا با کمترین هزینه ممکن برای مشتریان تعمیر کنند.

برخی از شرکت های گارانتی کننده نیز در قبال دریافت هزینه گارانتی گوشی های موبایل را گارانتی کرده اند که در این صورت این شرکت ها با تهیه قطعات گوشی موبایل به صورت انبوه آمادگی تعمیر گوشی هایی که به آنها ارجاع می شود را کسب می کنند و خدمات تعمیر گوشی مراجعین را انجام میدهند.

استعلام گارانتی گوشی سامسونگ | ایا گارانتی گوشی را عوض میکند

پس از پایان تاریخ گارانتی چه کنیم؟

در صورتی که بیش از 1.5 سال از خرید گوشی موبایلتان می گذرد مطمئنا تاریخ گارانتی آن نیز فرا رسیده است و در صورتی که مشکلی برای گوشی شما پیش آید از خدمات گارانتی نمیتوانید استفاده کنید. در چنین شرایطی دو راهکار پیش روی شما قرار خواهد داشت. اولین راهکار مراجعه به همان شرکت گارانتی کننده و استفاده از خدمات تعمیر موبایل با نرخ آزاد است و دیگری نیز مراجعه به تعمیرگاه های موبایلی که در سراسر کشور وجود دارند.

در صورت مراجعه به شرکت گارانتی کننده معمولا هزینه قطعات + اجرت نصب از شما اخذ می شود و به شما تایمی برای تعمیر گوشی داده می شود تا در روز موعود مراجعه کرده و گوشی خود را تحویل گیرید.

در زمانی که گوشی موبایل خود را به تعمیرگاه های گوشی میسپارید، تعمیرکار مربوطه پس از بررسی مشکل قطعات مورد نیاز را به شما اعلام می کند و هزینه ای که برای خرید قطعه یا قطعات مورد نیاز و اجرت نیاز است به شما اعلام میکند.

در این شرایط است که شما این امکان را خواهید داشت تا قطعه مورد نظر را به صورت شخصی تهیه کنید و تنها اجرت تعویض را به تعمیرکار پرداخت کنید.

مزایای خرید قطعات مورد نیاز برای تعمیر به صورت شخصی

از جمله اصلی ترین مزایایی که خرید قطعات مورد نیاز برای تعمیر گوشی توسط خودتان دارد این است که میتوانید با گشتن در بازار قطعات موبایل مورد نظر خود را با قیمت کمتری بیابید، همچنین این امکان را دارید که قطعات اصلی و دارای گارانتی را نیز یافته و برای تعمیر گوشی خود فراهم کنید.

معایب خرید قطعات مورد نیاز برای تعمیر به صورت شخصی

در کنار مزایایی که خرید قطعات موبایل توسط خودتان دارد، معایبی نیز گریبانگیر این تصمیم خواهد بود. یکی از اصلی ترین معایب این تصمیم آن است که در بازار از هر قطعه چند نوع از یک کالا وجود دارد. به عنوان مثال، قطعه حساسی مانند ال سی دی گوشی موبایل در بازار دارای انواع اصلی، شرکتی، های کپی و کپی است.

ملاک تشخیص قطعات اصلی از کپی و… تنها تجربه است و از روی ظاهر نمیتوان به طور 100 درصدی اصلی یا کپی بودن جنس را تشخیص داد، حتی در بسیاری از موارد قیمت نیز معیار مناسبی برای تشخیص جنس اصلی از کپی نیست زیرا ممکن است فروشنده محصول کپی را با قیمت اصلی به شما بفروشد. در چنین حالتی یا باید در خصوص شناخت قطعات موبایل تخصص بالایی داشته باشید یا از فروشگاه معتبری خرید خود را انجام دهید.

استعلام گارانتی گوشی سامسونگ | ایا گارانتی گوشی را عوض میکند

قطعات موبایل مورد نیاز خود را از کجا خریداری کنیم؟

یکی از جمله وب سایت هایی که سالهاست در عرصه فروش قطعات موبایل فعالیت دارد ژرمن پارت است. این مجموعه با ارائه محصولات متنوع در رده بندی های اصلی، شرکتی، های کپی و کپی توانسته است کلیه نیازهای بازار را پاسخ دهد. در صورتی که شما به قطعات اصلی هر مدل گوشی نیاز داشته باشید کافی است به وب سایت این مجموعه به آدرس  https://gpgsm.ir/  مراجعه نموده و مدل گوشی خود را سرچ نمایید تا قطعات موجود برای مدل گوشیتان برای شما ردیف شود و بتوانید نسبت به خرید خود به صورت آنلاین اقدام نمایید.

منبع: عصر آیتی

دکمه بازگشت به بالا