عمومیمطالب برتر

اصول انتخاب کت و شلوار که کسی تا بحال به شما نگفته است!

ترفندهایی که حتما برای انتخاب کت شلوار مناسب باید بدانید!

کت و شلوار، به عنوان پوششی رسمی برای آقایان محسوب می‌شود که انتخاب نادرست آن می‌تواند ظاهری نامرتب از آن‌ها به نمایش بگذارد. در حالت کلی کت شلوار عمده مناسب می‌تواند شما را فردی منظم، خوش استایل و البته خوش پوش نشان دهد. این مسئله به خوبی اهمیت انتخاب کت و شلواری مناسب اندام شما را نشان می‌دهد. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که صرفا با پرداخت پول بیشتر نمی‌توانید لباس مناسب خود را خریداری کنید؛ بلکه تنگ  و گشادی و اندازه لباس اهمیت زیادی در تناسب آن روی بدن شما دارد. در این نوشتار نکات اصولی دوخت، خرید و انتخاب کت شلوار مناسب را بیان می‌کنیم. در ادامه همراه ما بمانید.

بزرگترین تولید کننده کت شلوار در ایران | تولیدی کت و شلوار ارزان

کت شلوار مناسب شما چه خصوصیاتی دارد؟

در حال حاضر مرسوم شده است که کت و شلواری با اندازه تنگ‌تر از حد معمول انتخاب می‌شود. ولی فراموش نکنید که در هر صورت باید کت‌وشلوار اندازه مناسبی داشته باشد و به خوبی روی تن بنشیند. همچنین نباید پاچه شلوار، بلندی کت، بلندی آستین و… بیش‌ازحد تنگ و یا گشاد باشد. به همین دلیل در ادامه به تمامی این موارد اشاره می‌کنیم تا بتوانید کت‌وشلواری با اندازه و سایز دقیق و متناسب با اندام خود از مراکز معتبر فروش عمده کت و شلوار مردانه داشته باشید.

برای خرید عمده کت و شلوار و ارتباط با مدیریت تماس بگیری یا در تلگرام،واتس اپ و .. پیام بدید. 09127269781

شانه

در کت و شلوار باید شانه‌ها به صورت کاملا صاف و با ایستایی زیاد قرار بگیرد. درز آستین در قسمت سرشانه باید دقیقا در امتداد استخوان شانه قرار بگیرد. اگر این درز به سمت گردن متمایل شود و یا اینکه از شانه آویزان شود، به خوبی روی تن نمی‌نشیند و جلوه‌ای موج‌دار و همراه با چین و چروک از سرشانه به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن پدهایی که در شانه قرار می‌گیرند باید مسطح و صاف باشند و دقیقا موازی با درز آستین باشند. در غیر این صورت لباس نمای خوبی نخواهد داشت و موقع پوشیدن آن احساس راحتی نیز نخواهید کرد.

آستین کت شلوار

این قسمت از کت و شلوار بسیار مهم است. بلندی و یا کوتاهی آستین شما را شلخته نشان می‌دهد. برای داشتن کت شلوار مناسب، نباید قد و طول آستین از انگشت شست پایین‌تر قرار بگیرد. ممکن است نتوانید اندازه دقیق آن را تشخیص دهید. در این حالت می‌توانید به پیراهنی که پوشیدید توجه کنید. سعی کنید آستین پیراهن حدود 2 سانتیمتر از زیر کت مشخص باشد.

بلندی کت

باید قد کت دقیقا موازی و در راستای قد آستین باشد. به عبارت دیگر تصور کنید که پشت کت یک خط صاف و مستقیم باشد، باید انتهای کت روی باسن قرار بگیرد و از آن پایین‌تر نباشد. علاوه بر آن قد کت نباید بلندتر از قد آستین باشد؛ بلکه باید بتوانید با انگشت به خوبی زیر کت را لمس کنید.

سایز کت

تنگ و یا گشاد بودن کت چهره‌ای نامرتب و ناموزون از شما به نمایش می‌گذارد. هنگامی که دکمه کت را می‌بندید، نباید دکمه‌ها به سختی بسته شوند و با اینکه آن‌قدر کت گشاد باشد که فضای زیادی ایجاد شود. همچنین قسمت پایینی کت نباید روی باسن تنگ باشد. به همین دلیل بعد از پرو کت، یک‌بار دکمه‌ها را ببندید و بنشینید. با این کار میزان تنگی و گشادی کت در قسمت دکمه‌ها و پایین کت مشخص می‌شود.

سایز شلوار

برای انتخاب یک شلوار مناسب هنگام خرید از فرشوگاه انلاین فروش عمده کت و شلوار مردانه؛ نکات مختلفی را باید در نظر بگیرید. یکی از این موارد بلندی قسمت انتهایی شلوار است. این قسمت نباید به قدری بلند باشد که کاملا روی کفش را بگیرد. همچنین کوتاه بودن قد آن ظاهری متفاوت و گاهی اوقات ناتوان در انتخاب لباس مناسب از شما به نمایش می‌گذارد. بهترین کار برای اندازه‌گیری دقیق قد شلوار، پوشیدن کفش مورد نظر شما است. بعد از پوشیدن کفش، باید قسمت انتهایی شلوار دقیقا بالای کفش قرار بگیرد تا اندازه آن درست باشد.

در کنار قد و بلندی شلوار، تنگی و گشادی آن هم اهمیت دارد. این مسئله در قسمت پشت شلوار خود را نشان می‌دهد. بعد از پرو شلوار، توجه کنید که در قسمت زیر باسن لباس جمع و یا کشیده نشده باشد. هر کدام از این موارد می‌تواند ظاهری شلخته در شلوار ایجاد کند.

دکمه

شاید تصور کنید که دکمه‌ها چندان اهمیت ندارند؛ در حالی که چنین نیست. سه مدل مختلف کت سه دکمه، دو دکمه و یک دکمه‌ای در بازار موجود است که هر کدام استایلی متفاوت از شما نشان می‌دهد. البته کت‌های سه دکمه‌ای قدیمی به نظر می‌رسند و چندان مناسب جوانان نیست. اما افراد با قد بلند می‌توانند از آن استفاده کنند؛ زیرا اندامشان متناسب‌تر به نظر خواهد رسید. کت‌های امروزی بیشتر دو دکمه دوخته می‌شوند و گزینه مناسبی برای مردان بلندقد با اندام کشیده است. همچنین اگر به دنبال نشان دادن ظاهری مدرن و خاص هستید، کت یک دکمه‌ای انتخاب کنید.

کت شلوار مناسب با قد و سایز شما

هر کدام از آقایان با قد بلند و کوتاه باید در انتخاب لباس خود به این موضوع توجه کنند. آقایانی که قد کوتاهی دارند با پوشیدن شلواری باریک می‌توانند قد خود را بلندتر نشان دهند. علاوه بر آن شانه‌های کت باید دقیقا متناسب و در راستای سرشانه قرار بگیرد تا قد شما را بلندتر نشان دهد.

افراد پر و چاق نیز می‌توانند همانند افراد کوتاه قد، کت و شلواری انتخاب کنند که اندام را باریک‌تر و بلندتر نشان دهد. همچنین پارچه مناسب دوخت کت شلوار باید از جنسی سبک و پنبه‌ای باشد تا شما را لاغر و باریک نشان دهد.

آقایان قد بلند نیز بهتر است شلواری انتخاب کنند که روی کفش قرار بگیرد. همچنین آستین کت نباید کوتاه باشد، زیرا قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. سعی کنید کتی با آستین بلند انتخاب کنید تا تعادل در قد شما ایجاد کند.

افراد لاغر اندام نیز می‌توانند این توصیه را انجام دهند. علاوه بر آن کت و شلواری انتخاب کنید که با پارچه فاستونی، بافت‌دار و یا پشمی دوخته شده باشد. انتخاب پارچه‌ای با طرح شلوغ مانند چهارخانه نیز می‌تواند شما را درشت‌تر و چاق‌تر نشان دهد. همچنین در قسمت سرشانه از پد شانه استفاده کنید تا چهارشانه و پرتر دیده شوید.

اکسسوری مناسب برای کت شلوار

در کنار انتخاب کت شلوار مناسب نمی‌توان سایر اکسسوری‌ها را نادیده گرفت. بهتر است رنگ اکسسوری‌ها متناسب با رنگ کت و شلوار باشد. به طور مثال برای یک کت و شلوار مشکی رنگ، انتخاب اکسسوری‌هایی با رنگ مشکی، قهوه‌ای، یشمی و… است. البته می‌توانید این موارد شامل کفش، کمربند، ساعت و… را همرنگ انتخاب کنید تا هماهنگی برقرار شود.

اما فراموش نکنید که رنگ آن‌ها بیش‌ازحد متفاوت از رنگ کت و شلوار نباشد. در بیشتر مواقع انتخاب اکسسوری‌ها با رنگ قهوه‌ای گزینه خاص، زیبا و شیکی است که تقریبا با رنگ‌های مختلف کت و شلوار هارمونی دارد. در ادامه، چندین عکس مناسب ، برای راهنمای انتخاب کت شلوار مناسب را برای شما به نمایش میگذاریم که میتواند در انتخاب و خرید کت شلوار مناسب به شما کمک کند.

7 نکته مهم که در خرید و انتخاب کت و شلوار مناسب باید رعایت کنید

حال به معرفی کامل 7 نکته مهم که در خرید و انتخاب کت و شلوار مناسب باید رعایت کنید میپردازیم:

1 – نوع پارچه‌ی به کار رفته در کت و شلوار

برای دوخت کت و شلوار مردانه و زنانه از پارچه‌های مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. برخی از این پارچه‌ها با داشتن طرح‌های جذاب برای مدل‌های اسپرت مناسب هستند و برخی دیگر برای دوخت کت و شلوارهای رسمی و کلاسیک استفاده می‌شوند.

 2 – نوع مدل استفاده شده برای دوخت کت و شلوار

دوخت کت و شلوار معمولا بر اساس استانداردهای کت و شلواری انجام می‌شود. به همین دلیل برای انتخاب کت و شلوار بهتر است فیزیک و استایل خود را در نظر بگیرید. از جمله انواع مدل‌های کت و شلوار مردانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدل اسلیم فیت

مدل اسلیم فیت یا چسبان یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کت و شلوار است که منجر به مدرن شدن استایل شما می‌شود. برای دوخت این نوع از کت و شلوارها باید تمامی اندازه‌ها طوری باشد که اجزای لباس کاملا به بدن بچسبد. اما نکته‌ی مهم اینجاست که از مدل اسلیم فیت تنها کسانی می‌توانند استفاده کنند که فیزیک بدنی آن‌ها نیز اسلیم باشد. در غیر این‌صورت، زیبایی و جذابیت خود را از دست می‌دهد.

مدل کلاسیک

اگر از نظر بدنی استایل خوبی ندارید و مقداری اضافه وزن نیز در شما مشاهده می‌شود، بهتر است به دنبال خرید کت و شلوارهای مدل کلاسیک یا گشاد باشید. این مدل‌ها باعث راحتی شما در مجالس و مهمانی‌ها شده و شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد.

مدل رگولار

کت و شلوارهای دوخته شده بر اساس الگوهای رگولار یا مدرن برای افرادی مناسب هستند که اسلیم فیت نیستند اما اضافه وزن چندانی نیز ندارند. در این الگو، تمامی برش‌ها طوری انجام می‌شود که ظاهر کت و شلوار بسیار مدرن به نظر برسد. علاوه بر آن، با پوشیدن کت و شلوارهای رگولار احساس راحتی خوبی نیز خواهید داشت.

مدل فراگ

مدل فراگ یکی از مدل‌های خاص کت وشلوار در دهه نود میلادی بوده است که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد. مدل فراگ دارای یک طراحی کلاسیک و رسمی است که بیشتر برای مراسمات مهم و خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرم سرشانه‌ها و بیشتر بودن طول قسمت پشتی کت باعث جذاب‌تر شدن این مدل شده است.

3 – انتخاب نوع یقه کت

بسیاری از طراحان مد و فشن بر این عقیده هستند که نوع یقه‌ی لباس تاثیر زیادی روی زیباتر شدن آن دارد. به همین دلیل، برای یقه کت طراحی‌های مختلفی انجام شده است. برخی از این مدل‌ها عبارتند از:

مدل یقه ناچ

این نوع یقه از دو قسمت تشکیل شده است که هر کدام با برگرداندن پارچه‌ی کت به سمت داخل و سپس دوختن آن‌ها تشکیل می‌شود. این دو قسمت طوری برش می‌خود که با یک زاویه‌ی 75 تا 90 درجه به هم متصل شوند. یقه‌های ناچ برای کت و شلوارهای روزمره بسیار مناسب هستند. اما پهنای یقه باید طوری انتخاب شود که سینه و شانه‌های شما را بهتر نشان دهد. به عنوان مثال اگر قفسه سینه شما دارای پهنای زیادی است، باید از یقه ناچ با پهنای بیشتر استفاده کنید.

مدل یقه پیک

مدل یقه پیک نیز تقریبا مشابه یقه ناچ است اما لبه‌های تیزتری دارد که به سمت بالای شانه‌ها متمایل شده است. این نوع از یقه‌ها بسیار رسمی‌تر از یقه ناچ بوده و برای جلسات رسمی و مهمانی‌ها می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین برای انتخاب کت و شلوار با دو ردیف دکمه بهتر است به دنبال یقه پیک باشید چرا که هماهنگی بیشتری با هم دارند.

مدل یقه شال

اگر بخواهید به یک مجلس عروسی بروید و یا در یک مراسم رسمی سخنرانی کنید، می‌توانید از کت با یقه شال استفاده کنید. این یقه‌های هیچگونه بریدگی و جای دوختی ندارند و مانند یک شال در اطراف کت دوخته شده‌اند. معمولا جنس این شال‌ها را نیز از جنس مخمل و ساتن در نظر می‌گیرند که جذابیت آن را دو چندان می‌کند.

مدل یقه بلیزر

مدل یقه بلیزر بیشتر برای طراحی پالتو، بارانی و کت‌های مردانه به کار می‌رود و طرفداران بسیاری دارد. طراحی نوک تیز در گوشه و چند تکه بودن یقه از ویژگی‌های اصلی یقه بلیزر است.

مدل یقه انگلیسی

این مدل یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های یقه است که شباهت زیادی به یقه بلیزر دارد. این مدل نیز بیشتر در پالتو‌ها کاربرد داشته و به صورت برگردان دوخته می‌شود.

4 – انتخاب نوع آستین

هنگام خرید کت و شلوار ممکن است مدل‌های مختلفی برای آستین کت و آستین پیراهن مشاهده کنید که هر کدام از آن‌ها با مدل خاصی هماهنگ می‌شود. اما پیشنهاد ما این است که برای آستین پیراهن حتما به دنبال آستین‌های دوبل باشید. زیرا این آستین‌ها باعث زیباتر شدن آستین کت می‌شود.

یکی دیگر از نکات مهم این است که اندازه‌ی آستین کت باید کوتاه‌تر از آستین پیراهن باشد تا مقداری از پیراهن از روی کت و شلوار مشخص باشد. این اندازه حدودا به اندازه یک سانتی‌متر است.

دکمه بازگشت به بالا