عمومیمطالب برتر

10 ارائه دهنده خدمات برش لیزر cnc در تهران

برش لیزر cnc چیست ؟ فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش و حکاکی بر روی پارچه, کاغذ, فلزات, چوب و … استفاده می شود و نوعا این فناوری در زمینه صنعت کاربرد دارد.

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات: چه هزینه ای باید پرداخت کنید؟

آیا شما به یک خدمات برش لیزر و فلزات نیاز دارید که عالی به نظر برسد. آیا از قیمت خدمات برش لیزر و فلزات آگاهی دارید؟ آیا تحمل شدید و دقت زیاد برش لیزری فلزات ذهن شما را درگیر کرده است؟

شاید شما قبلا تصمیم گرفته اید که به جای برش پلاسما یا واترجت یا شاید یک فرآیند قدیمی و ارزان تر، با برش لیزر ورق فلز کار کنید. این احتمال وجود دارد که شما سعی در تعیین قیمت دارید؛ این مقاله به شما کمک می کند تا نحوه محاسبه قیمت خدمات برش لیزر و فلزات را بدانید.

در اینجا آنچه را که می توانید با خدمات برش لیزر ورق از نظر هزینه – کوتاه مدت و بلند مدت – انتظار داشته باشید، به دست آورید.

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات: چگونه مقایسه می شوند؟

قطع برش لیزر نسبت به استفاده از ابزار دستی برای برش فلز مقرون به صرفه است. و علی رغم اینکه یک فرآیند سطح بالا است و هزینه آن بیشتر از برش پلاسما است، اما قیمت کمتری از برش واترجت دارد. فرایندهای برش مکانیکی یا ماشینی ارزان تر هستند. بسیاری از تولید کنندگان با کیفیت ترکیبی خدمات برش لیزری و ماشینی را ارائه می دهند تا بتوانید بهترین تناسب را برای پروژه خود انتخاب کنید.

مقایسه لیزر با پلاسما چگونه است؟ 

پاسخ بستگی دارد. برش لیزری فلزات هزینه کمتری برای مواد حدود 12 گیگابایت و نازک تر دارد؛ در حالی که با ضخیم شدن مواد انتخابی شما مزیت برشکاری پلاسما پانچ افزایش می یابد. در سنگین ترین ضخامت فلز (کمی بیشتر در این مورد) ، پانچ پلاسما 40٪ مزیت هزینه نسبت به لیزر دارد. در این سناریو برش دقیق پلاسما هزینه بالاتری نسبت به هر دو دارد.

برش لیزری چوب | برش لیزری فلزات

چه موارد دیگری باعث افزایش قیمت خدمات برش لیزر و فلزات می شود؟

مانند اکثر تولیدات، فاکتور های مختلفی وجود دارد که هزینه کل خدمات برش لیزر را در بر می گیرد:

 • تجهیزات و هزینه های کارگری
 • هزینه های تولید
 • نگهداری و ماندگاری طولانی مدت برش لیزر و فلزات

دلیل اصلی پرداخت هزینه های بیشتر برای برش لیزری، هزینه این فناوری است. دستگاه برش لیزری احتمالا حداقل 200000 دلار به تولید کننده باز می گردد. بسته به اندازه، قدرت و ظرفیت کار با ورق، این تعداد می تواند بیش از 500000 دلار افزایش یابد.

خوشبختانه هزینه ابزار لیزر ها کم است. گازهایی که ما برای تولید لیزر استفاده می کنیم ارزان نیستند و افزایش تقاضا باعث کاهش هزینه های تشکیل دهنده می شود.با این وجود، تجهیزات جانبی – فکر می کنید آینه های طلایی یا پنجره ها و لنزهای سلنید روی – می توانند هزینه هایی را افزایش دهند.

تا جایی که هزینه های عملیاتی داشته باشید، خوش شانس هستید. معمولا برای شرکت های تولید کننده بیشتر از سایر فرایندهای برش اجازه می دهد که یک عملگر برش لیزر عملیات ثانویه را انجام دهد یا ماشین های اضافی را اجرا کند. کارایی بیشتر برابر است با محصول نهایی بیشتر و هزینه کلی کمتر برای شما.

قیمت برش لیزر ورق فلز از 13 تا 20 دلار در ساعت فقط با هزینه تولید کننده متغیر است. به طور معمول یک تولید کننده برش لیزری 65٪ تا 85٪ هزینه تولید خدمات واترجت را پرداخت می کند.

گران ترین قسمت این فرآیند تولید، تمام توان مورد نیاز برای تبدیل برق به نور است. بهترین کار این است که این کار را به یک شرکت تولید کننده فلز بسپارید و خود در خانه امتحان نکنید.

هنگام ارزیابی این که خدمات لیزر چه هزینه ای برای شما خواهد داشت، در اینجا سوالی وجود دارد که بیشتر شما را تحت تأثیر قرار می دهد: آن ماده ای که شما به وسیله لیزر برش می دهید؟

هر دستگاه محدودیتی از میزان ضخامت و شاید نوع ماده ای را دارد که می تواند تحمل کند. هر چه مقاومت دستگاه بیشتر باشد، هزینه بیشتری برای بهره مندی از مزایای آن خواهید پرداخت. قابل توجه است که هنگام برش ورق فلز، لیزرها از نظر ضخامت خیلی خوب کار نمی کنند؛ بنابراین مقرون به صرفه بودن آن ها بخار را در این برنامه ها از دست می دهد.

بعضی اوقات فلز یا حتی درجه فلز در موثر بودن لیزر نقش دارد. فقط به فولاد ضد زنگ نگاه کنید:

 • فولاد ضد زنگ آستنیتی:یکی از فولادهای متداول در صنعت ساخت و ساز است. می توانید درجه های آستنیتی را بدون استفاده از گرما سخت کنید؛ اما قدرت فوق العاده ای را حفظ می کند. این امر باعث می شود که ضد زنگ آستنیتی برای فناوری برش لیزری ایده آل باشد.
 • فولاد ضد زنگ فریتیکشامل کروم و کربن است. این فولاد با مقاطع نازک تر و بدون جوشکاری بسیار کم کار می کند. این بدان معنی است که برای برش لیزر بسیار مناسب است.
 • فولاد ضد زنگ مارتنزیتی مانند فولاد ضد زنگفریتیک است؛ در اینجا مقدار زیادی کروم و کربن وجود دارد. یک مهندس می تواند ضد زنگ مارتنزیتی را تعدیل و سخت کند. این گروه مغناطیسی از فلزات اغلب در مصرف های مورد نیاز ورق فلز استفاده می شود.
 • فولاد ضد زنگ دوبلکس ترکیبی از فریتی و آستنیتی است. قدرت آن بیشتر از هر یک است. این نوع فولاد هنگام برش توسط لیزر عملکرد خوبی دارد.

وقتی تولید کننده فرآیند را شروع می کند، مواد مهم نیست. سرعت برش فلز لیزر به همراه دقت بالا آن را کارآمدتر از واترجت می کند. برش لیزر و فلزات چقدر واضح است؟

 • 16 لیتر طول می کشد تا لیزر یک ورق ⅛ ”را برش دهد.
 • 75 ثانیه طول می کشد تا یک واترجت یک ورق … “را قطع کند.

کار سریع تر منجر به صرف هزینه کمتری برای کار و برق می شود.

بعد از اینکه برش لیزر کامل شد، تمیزکاری انجام نمی شود. مقدار کمی گرد و غبار تمام نتیجه است و این با جارو و فیلتر کردن به راحتی از بین می رود؛بنابراین برای تسهیل دفع ویژه زباله مانند آنچه که با برش واترجت تولید می شود، هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

 1. نگهداری و ماندگاری طولانی مدت

لیزر کسل کننده نیست؛ بنابراین در هنگام ساخت مکثی برای خاموش کردن ابزار وجود ندارد. همچنین هزینه های اضافی جایگزینی ابزار فقط وجود ندارد. این همه به چه معنی است؟ شما محصولی جدید در دستان خود خواهید داشت.

ما این را خواهیم گفت: استفاده از لیزر از نظر فنی طاقت فرسا است. اگر سرویس دهنده خوبی پیدا نکردید، بعدا ممکن است اجزای کار شما نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند.

بنابراین در اینجا یک سوال دیگر وجود دارد که باید از خود بپرسید: آیا می توانید قیمت خدمات برش لیزر و فلزات را با سود طولانی مدت از حاصل کار تأمین کننده خود توجیه کنید ؟

آیا به کیفیت عالی نیاز دارید؟  خدمات برش لیزر و فلزات را امتحان کنید

اگر چه ممکن است برش لیزر و فلزات از برخی از سبک های دیگر که ذکر کردیم گران تر باشد؛ اما دقت و انعطاف پذیری فناوری برش لیزر بی نظیر است. بنابراین اگر پروژه ای دارید که نیاز به تحمل بسیار محدود و برش های تمیز دارد، قیمت خدمات برش لیزر و فلزات نباید یک عامل بازدارنده باشد و باید در بالای لیست شما قرار بگیرد. فقط به یاد داشته باشید که شما هزینه کیفیت را پرداخت می کنید!

ارائه خدمات برش لیزر و فلزات

خدمات برش لیزر و فلزات شامل چه مواردی می شود؟ لیزر پرتوی متمرکز نور است و انرژی زیادی را روی یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز می کند. وقتی این اتفاق می افتد، مواد جلوی لیزر می سوزد، ذوب می شود یا بخار می شود و باعث ایجاد سوراخ می گردد. مقداری CNC به آن اضافه کنید و دستگاهی به دست می آورید که می تواند قطعات بسیار پیچیده ساخته شده از چوب، پلاستیک، لاستیک، فلز، کف یا مواد دیگر را برش یا حک کند.

هر ماده ای در مورد برش لیزری محدودیت ها و مزایایی دارد. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که لیزر می تواند هر چیزی را برش دهد؛ اما به همین سادگی نیست.

هر ماده ای برای برش لیزر مناسب نیست. به این دلیل که هر ماده ای نیاز به مقدار خاصی از انرژی برای برش دارد. به عنوان مثال، انرژی مورد نیاز برای برش کاغذ بسیار کمتر از انرژی مورد نیاز برای یک ورق فولادی به ضخامت 20 میلی متر است.

این نکته را هنگام خرید لیزر یا سفارش از طریق خدمات برش لیزر و فلزات در نظر داشته باشید. همیشه توان لیزر یا حداقل موادی را که می تواند برش دهد، بررسی کنید.

به عنوان مرجع، لیزر 40 وات می تواند کاغذ، مقوا، فوم و پلاستیک نازک را برش دهد؛ در حالی که برش لیزر 300 وات می تواند فلزات نازک و پلاستیک ضخیم را برش دهد. اگر می خواهید ورق های فولادی 2 میلی متر یا ضخیم تر را برش دهید، حداقل به 500 وات نیاز دارید.

در ادامه، بررسی خواهیم کرد که چگونه از دستگاه شخصی یا خدمات برش لیزر و فلزات، برخی اصول طراحی را استفاده می کنیم.

استفاده از خدمات برش لیزر و فلزات در مقابل داشتن یک دستگاه برش

در این عصر ماشین آلات CNC ، برش های لیزری با قابلیت برش از طریق فلزات هنوز برای یک علاقه مند متوسط ​​بسیار گران هستند. شما می توانید ماشین های کم مصرف (کمتر از 100 وات) را نسبتا ارزان خریداری کنید؛ اما این ها به سختی باعث خراش سطح فلز می شوند.

لیزر برش فلز باید حداقل از 300 وات استفاده کند که حداقل 10 هزار دلار برای شما هزینه دارد. علاوه بر قیمت، دستگاه های برش فلز به گاز – معمولا اکسیژن – برای برش نیاز دارند.

دستگاه های CNC کمتر قدرتمند، برای حکاکی یا برش چوب یا پلاستیک، بسته به میزان قدرتمندی شما می توانند از 100 دلار تا چند هزار دلار برسند.

مشکل دیگر در داشتن یک برش لیزر فلز، اندازه آن است. بیشتر دستگاه هایی که قادر به برش فلز هستند، به فضایی که فقط در یک کارگاه موجود است، نیاز دارند.

با این وجود، دستگاه های برش لیزر هر روز ارزان تر و کوچک تر می شوند؛بنابراین احتمالا می توان انتظار داشت در چند سال آینده برش لیزری رومیزی برای فلزات داشته باشید. اگر تازه با طراحی ورق فلز شروع می کنید، قبل از خرید دستگاه برش لیزر، خدمات برش لیزر و فلزات آنلاین را در نظر بگیرید. در ادامه به چند گزینه خواهیم پرداخت!

هر تصمیمی گرفتید، به خاطر داشته باشید که برش های لیزری اسباب بازی نیستند؛ خصوصا اگر بتوانند فلز را برش دهند. آن ها می توانند به شما آسیب جدی برسانند یا صدمه جدی به اموال شما وارد کنند.

نکات طراحی

از آنجا که برش لیزری یک فناوری 2 بعدی است، تهیه فایل بسیار آسان است. کافی است از قطعه ای که می خواهید درست کنید کانتور بگیرید و آن را به یک خدمات برش لیزر و فلزات آنلاین ارسال کنید.

برای ساختن اولین ورق فلز برش لیزری، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • در نرم افزار رسم برداری، کانتور بخشی از قطعه مورد نظر خود را رسم کنید.
 • آن را در قالب پرونده مناسب ذخیره کنید (لیست خدمات آنلاین و انواع پرونده های پشتیبانی شده را بررسی کنید).
 • آن را در یک خدمات برش لیزر و فلزات آنلاین بارگذاری کنید.
 • قیمت را بررسی کنید یا درخواست قیمت کنید و اگر قیمت مناسب است، قطعه را سفارش دهید.
 • منتظر دریافت باشید.

قبل از اینکه چیزی را برای برش لیزر سفارش دهید، باید قوانین خاصی را دنبال کنید. بیشتر سرویس ها نوعی راهنما در سایت خود دارند و شما باید هنگام طراحی قطعات خود آن را دنبال کنید، اما برخی از دستورالعمل های کلی در اینجا آمده است:

تمام خطوط برش باید بسته شوند. این مهم ترین و منطقی ترین قانون است. اگر یک کانتور باز بماند، حذف قطعه از ورق فلز خام غیرممکن است. تنها استثنا در این قانون این است که خطوط برای حکاکی یا حکاکی منظور شده اند.

این قانون با هر خدمات برش لیزر و فلزات آنلاین متفاوت است. شما باید رنگ و ضخامت خط مورد نیاز را برای برش بررسی کنید. برخی از خدمات علاوه بر برش، حکاکی لیزری را ارائه می دهند و ممکن است از رنگ های مختلف خط برای برش و حکاکی استفاده کنند. به عنوان مثال، خطوط قرمز می تواند برای برش باشد؛ در حالی که خطوط آبی ممکن است برای اچ باشد.

بعضی از سرویس ها به رنگ و ضخامت خط اهمیت ندارند. قبل از بارگذاری پرونده ها، این مورد را با سرویس انتخابی خود بررسی کنید.

اگر به سوراخ هایی با تلرانس محکم نیاز دارید، عاقلانه است که با لیزر سوراخ کنید. سوراخ کردن در حال ایجاد یک سوراخ کوچک در مواد است که بعدا یک سوراخ حفاری را هنگام حفاری هدایت می کند. قطر منطقه سوراخ شده باید حدود 2-3 میلی متر باشد؛ اما به قطر محل سوراخ شده و ضخامت مواد بستگی دارد.

این فقط برای ضخامت مواد حداقل 1.5 میلی متر معنی دارد. به عنوان مثال، فولاد وقتی برش لیزر می یابد ذوب می شود و تبخیر می شود. پس از خنک شدن، برش سفت می شود و پیچاندن آن بسیار سخت است. به همین دلیل، روش خوبی است که قبل از برش نخ، با لیزر سوراخ کنید و همانطور که در نکته قبلی توضیح داده شد، برخی از حفاری ها را انجام دهید.

قطعات ورق فلزی ممکن است گوشه های تیز داشته باشند؛ اما افزودن فیله در هر گوشه – حداقل نیمی از ضخامت مواد – باعث مقرون به صرفه بودن قطعات می شود. حتی اگر آن ها را اضافه نکنید، برخی از خدمات برش لیزر و فلزات فیله های کوچک را در هر گوشه اضافه می کنند. اگر به گوشه های تیز نیاز دارید، باید آن ها را همانطور که در دستورالعمل های سرویس شرح داده شده علامت گذاری کنید.

حداقل عرض یک ناچ باید حداقل 1 میلی متر یا ضخامت ماده باشد. طول نباید بیش از پنج برابر عرض آن باشد. زبانه ها باید ضخامت حداقل 3 میلی متر یا دو برابر ضخامت مواد داشته باشند. همانند شکاف ها، طول باید کمتر از پنج برابر عرض باشد.

فاصله بین ناخن ها باید حداقل 3 میلی متر باشد؛ در حالی که زبانه ها باید هر فاصله بیشتر از 1 میلی متر یا ضخامت مواد حداقل فاصله داشته باشند.

عدم رعایت این قانون ممکن است منجر به تغییر شکل بخشی شود.

 1. چند قسمت یا ویژگی های نازک

هنگام برش چندین قسمت روی یک ورق فلز، یک قانون خوب این است که فاصله حداقل ضخامت مواد را بین آن ها بگذارید. اگر قطعات را خیلی نزدیک به هم قرار دهید یا ویژگی های بسیار نازکی را برش دهید، ممکن است مواد را بین دو خط برش بسوزانید.

 

دکمه بازگشت به بالا