اقتصادیمطالب برتر

باتری فابریک پراید چند آمپر است

معرفی شرکت پراید و باتری های مناسب آن

باتری پراید یکی از محصولات کشور کره میباشد که در ابتدا در داخل خاک این کشور تولید میشد و سپس این خط تولید به ایران فروخته شد.

تولید این خودروی سبک در سال 1372 شمسی در کشور ایران بدست شرکت ایرانی سایپا آغاز گردید.

باتری 60 آمپر برای پراید | باتری 66 آمپر برای پراید

پراید در ابتدا توسط شرکت آمریکایی فورد و بعد از آن شرکت کره ای کیا تولید شد و بعد از آن ایران تا 20 سال تولید میکرد.

میتوان گفت که پس از خودروی پرطرفدار پیکان , ماشین پراید پر فروش ترین خودروی حال حاظر ایران است که امروزه دیگر این خودرو تولید نمیشود. با امداد باتری در مشهد همراه باشید.

مشخصات باتری فابریک پراید چیست ؟

ولتاژ 12 ولت
آمپراژ یا ظرفیت 50 آمپر
ابعاد محل جایگیری باتری 23 × 18 × 23 سانتی متر
نوع باتری باتری اسیدی ( تر ) و باتری اتمی ( خشک )

البته با توجه به مزیت های باتری سیلد نسبت به باطری اسید پیشنهاد ما استفاده از باتری اتمی می باشد.

باتری استاندارد پراید کدام است ؟

باتری استاندارد پراید در اصل همان باتری فابریک است که کارخانه خودرو سازی هنگام تولید بر روی ماشین پراید قرار میدهد

شرکت سایپا بر روی خودرو های مدل پراید از باتری 50 آمپری اسیدی (تر) استفاده میکند.

جهت مشاهده انواع و راهنمای خرید به این صفحه مراجعه کنید

اما با توجه عدم وجود آپشن های متناسب با روز نیاز است که کمی این خودرو را به روز تر کنید و با توجه به افزایش قطعات برقی خودرو برق مورد نیاز هم مطابقا افزایش پیدا خواهد کرد که این یعنی باتری فابریک پراید که 50 آمپر بود پاسخگوی نیاز شما نیست و باید باتری با ظرفیت بالاتری نصب کنید که توصیه تلیسان به شما باتری 55 آمپر اتمی و سیلد میباشد که این باتری خشک بوده و نیاز به نگهداری ندارد و عمر ان بیشتر از اسیدی است. همچنین شما با افزایش ظرفیت باتری میتوانید قدرت استارت در هوای سرد را افزایش دهید و از آسیب رسیدن به قطعات برقی تون جلوگیری میکنید.

باتری پراید چند آمپر است ؟

باتری فابریک پراید که کارخانه برای آن در نظر گرفته است 50 آمپر اسیدی میباشد که هنگام اتمام باتری باید آب باتری داخل آن بریزید و شارژ کنید اما برای امنیت بالاتر و کیفیت بهتر است از باتری اتمی استفاده کنید و برای اینکه بدانید ظرفیت آمپراژ چقدر باید باشد این را بدانید که شما آیا سیستم صوتی حرفه ای دارید یا از چراغ های زنون استفاده میکنید و یا در محل های پر ترافیک تردد میکنید و یا در شهر گرمسیری مثل خوزستان هستید.

باتری مناسب و بهترین برند را میتوان 60 آمپر اتمی واریان دانست. که ارزان قیمت است و شرکت تلیسان ارسال رایگان در محل مشتری را دارد.

پراید با توجه به دینام فابریک نصب شده اش قابلیت شارژ باتری 60 آمپر را دارد و اگر باتری 74 آمپر نصب کنید بخاطر عدم شارژ دهی نامناسب امکان خرابی باتری بالاست و عدم شارژ کامل باتری و یا نوسان توان باتری باعث اختلال در سیستم برقی خودروی شما میشود.

دینام پراید چند آمپر شارژ میکند ؟

دینام پراید باتری را تا چند آمپر شارژ میکند ؟

دینام پراید تا 60 آمپر میتواند باتری را شارژ کند.

باتری پراید چند آمپر است ؟

باتری این خودرو که کارخانه نصب کرده 50 آمپر اسیدی میباشد ولی بهتر است از باتری 55 اتمی استفاده کنید جهت و یا دریافت مشاوره و لیست قیمت روز کلیک کنید.

البته شما میتوانید از روش های متفاوتی دینام پراید را تقویت کنید که برای این امر شما حتما به یک متخصص برق خودرو نیاز دارید که بتواند دینام 65 آمپر پراید را با دینام 95 آمپر صبا تعویض و جایگزین کند .

بهترین باتری برای پراید کدام است ؟

تمامی باتری های تولید شده که دارای گواهینامه های استاندارد ایران و بین المللی را دارند مناسب هستند اما برای اینکه بهترین باتری را برای پراید خود انتخاب کنید باید در ابتدا بدانید که باتری اتمی با صفحات کلسمی خشک بخرید که نیاز به نگهداری نداشته باشد و عمر طولانی تر دارند

باتری های خارجی در حال حاظر اصلا قابل قبول نسیتند چون از تاریخ تولید آنها بیش از 4 ماه میگذرد و این یعنی از دست رفتن کیفیت صفحات باتری و عدم شارژ پذیری صحیح آن محصول میشود.

باتری های ایرانی مناسبی برای خودروی شما تولید شده است که شما نسبت به موقعیت جغرافیای و میزان کارکرد خودریتان در طول روز برند مناسبی را تهیه نمائید

بطور مثال باتری های تاکسی صبا برای خودروی های تاکسی ساخته شده است , باتری چند آمپر برای پراید مناسب است : 60 آمپر اتمی گزینه مناسبی است.

باتری های اوربیتال برای خودروهای در مناطق گرمسیر و باتری های واریان برای مناطق معتدل و سردسیر تولید شده است.

برای خودروی پراید باتری اتمی یا اسیدی بخریم؟

باتری فابریک پراید اتمی دارای صفحات کلسیمی میباشد که تا 7 سال قابلیت ذخیره برق را دارد البته دقت داشته باشید که باتری های اتمی در مناطق سردسیر کیفیت خیلی بالاتری نسبت به مناطق گرمسیر دارند.

اما باتری اسیدی تولیدش بسیار کم شده است و یکی از دلایل آن میتواند به نیاز نگهداری آنها دانست که باید هفته ای یکبار باتری را بررسی کنید که سلولهایش آب باتری دارد یا خیر.

باتری های اتمی را نیز باتری هسته ای یا کلسیمی هم گفته میشود و بخاطر تکنولوژی ساخت صفحات آن است.

قیمت باتری اتمی پراید نسبت به باتری اسیدی بیشتر است اما عمر باتری اتمی بیشتر از باتری تر میباشد و در مدت زمان استفاده از آن نیاز به هزینه برای آب باتری ندارید و این دو امر باعث میشود که در هنگام خرید باتری خشک و اتمی را انتخاب کنید.

لیست کامل محصولات مناسب برای پراید

عمر باتری پراید چقدر و چند سال است ؟

کیفیت ساخت باتری اولین نکته ای است که باید در عمر باتری ماشین دخیل دانست.

باتری ها دارای صفحاتی هستند که این صفحات دارای سلول هایی هستند که یون ها در داخل داخل آنها جریان دارند و با هر بار شارژ شدن و دشارژ شدن کیفیت این صفحات افت پیدا میکند

پس از طی نمودن 40 هزار کیلومتر و یا بصورت تقریبی از زمان استفاده اولیه باتری 3 سال بگذرد عمر باتری تمام میشود.

عوامل محیطی و شرایط نگهداری نامناسب هم باعث از بین رفت باتری در زمان کوتاهی میشود.

نکات مهم هنگام خرید باتری پراید که باید بدانید

باتری این خودرو کمتر از 50 آمپر بر ساعت بر روی قطباطری مناسب پراید و آنچه که در مورد باطری ماشین پرشیا باید بدانید:

آنچه در مورد باطری مناسب پراید باید بدانید

باطری فابریک پراید چند آمپر است؟
شرکت خودرو سازی سایپا بر روی پراید باطری ۱۲ ولت و ۵۰ آمپر اسیدی صبا باطری نصب میکند . اما برای عملکرد بهتر باطری میتوانید باطری ۵۵ آمپر و یا ۶۲ آمپر هم نصب کنید.

طول عمر باطری پراید :

باطری بر روی ماشین پراید در حدود دو تا سه سال کار میکند. البته این مدت با توجه به شرایط نگهداری باطری و نوع استفاده از باطری تغییر میکند.

بهترین باطری مناسب پراید

بهترین باطری مناسب پراید از نظر کیفیت و آمپر مناسب برای پراید باطری ۶۲ آمپر اتمی کره ای شرکت دلکور باطری مانند پوما و یا شارک میباشد.
اگر قصد خرید باتری ایرانی دارید باطری ۶۰ آمپر سوزوکی و اوربیتال برای پراید مناسب است.

نشانه های خراب شدن باطری پراید:

استارت نزدن ماشین بعد از این که ماشین چند ساعت میخوابد .
قطع شدن برق از مشت آمپر .
سنگین استارت زدن پراید .از نشانه های خراب شدن باطری پراید هستند.

ابعاد باطری پراید

(طول=۲۳سانت.عرض=۱۸سانت. ارتفاع = ۱۸ سانت)

حد اکثر آمپر باطری برای پراید:

توجه داشته باشید که بر روی پراید باطری تا ۷۴ آمپر میشود نصب کرد ولی چون دینام پراید ۴۵ و یا ۵۵ آمپر است بیشتر از باطری ۶۲ آمپر به هیچ وجه بر ای پراید توصیه نمیشود.

قیمت باطری پراید چقدر است؟
آیا باطری پایه بلند روی پراید نصب میشود؟
آیا انواع پرایدهای موجود در ایران باطری مشابه دارند؟

بر ای دریافت جواب سوالات فوق و هر گونه مشاوره در مورد خرید باطری میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید باتری مناسب پراید باید با توجه به عوامل مختلفی مانند آمپراژ مناسب ، بهترین برند باتری ، میزان استفاده از ماشین و … صورت بگیرد.

باتری فابریک پراید

گروه خودروسازی سایپا ، باتری ماشین صبا با ولتاژ ۱۲ ولت و آمپراژ ۵۰ آمپر از نوع اسیدی را بر روی پراید نصب می کند. در واقع باتری فابریک پراید ۵۰ آمپر است. برخی خودروداران باتری ۵۵ آمپر و یا ۶۲ آمپر را روی پراید نصب می کنند.

باتری پراید چه مشخصاتی دارد ؟

باتری پراید باید ولتاژ ۱۲ ولت و آمپراژ ۵۰ تا ۶۲ آمپر ساعت را داشته باشد. ابعاد درنظر گرفته شده برای باتری پراید در فضای قرارگیری آن ۲۳ * ۱۸ * ۱۸  سانتی متر می باشد. باتری های اتمی و اسیدی هر دو برای پراید قابل استفاده می باشند. برخی از خودروداران باتری های اسیدی و برخی دیگر باتری های اتمی را نصب می کنند. با توجه به اینکه قیمت باتری ماشین از نوع اتمی گران تر می باشد ، انتخاب نوع باتری به بودجه شما بستگی دارد.

آیا امکان نصب باتری با آمپراژ بالا روی پراید وجود دارد ؟

اگر قصد خرید باتری مناسب پراید را دارید ، باید باتری با آمپراژ ۵۰ الی ۶۲ آمپر را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد ، باتری فابریک کارخانه برای پراید ۵۰ آمپر می باشد. اما چنانچه از سیستم صوتی و کولر و … زیاد استفاده می کنید ، باتری با آمپراژ ۵۵ یا ۶۲  آمپر را می توانید نصب کنید. اما انتخاب باتری با آمپراژ بالاتر از ۶۲ آمپر اصلاً پیشنهاد نمی شود. زیرا در عملکرد برخی قطعات اختلال ایجاد می کند.

البته برخی به دلیل نصب سیستم های حرفه ای به نصب باتری با آمپراژ بالا اصرار دارند. در این صورت باید یک خازن سازگار با سیستم صوتی نصب کنند و بعد اقدام به نصب باتری با آمپراژ بالاتر کنند.

خرید باتری مناسب پراید مدل ۱۳۲ ، مدل ۱۳۱ و مدل ۱۱۱

با توجه به مشخصات گفته شده برای باتری پراید ، می توانید این باتری ها را از سپاهان باتری یا صبا باتری خریداری کنید. سپاهان باتری و صباباتری از تولیدکنندگان خوب باتری ایرانی می باشند. باتری های تولیدی این کارخانه ها از بالاترین سطح کیفی برخوردار می باشند و طول عمر خوبی دارند.

تمامی برندهای باتری های تولیدی این کارخانه ها از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار می باشند. باتری ماشین اوربیتال وان ۵۰ آمپر سپاهان ، نمونه ای از این باتری های با کیفیت  است که برای تمامی مدل های ماشین پراید ، مناسب است. باتری ۵۰ آمپر سوزوکی ، نمونه دیگری از باتری های با کیفیت مناسب برای پراید می باشد.

کدام باتری بیشترین طول عمر را دارد ؟

هنگام خرید باتری مناسب پراید ، به طول عمر آن باید توجه داشته باشید. هر چند که طول عمر باتری به نحوه استفاده از آن و نگهداری از آن بستگی دارد. طول عمر باتری های فابریک پراید معمولاً ۲ الی ۳ سال می باشد. طول عمر باتری سوزوکی سپاهان ، ۳ الی ۴ سال می باشد. طول عمر باتری های اوربیتال در مدل های مختلف متفاوت است ولی در کل طول عمر بالایی دارند. با روش های مختلفی می توان طول عمر باتری ماشین را افزایش داد. روش هایی مانند تمیز نگه داشتن سر باتری ها و جلوگیری از انباشته شدن رسوبات بر روی آن ، استفاده از بست های نگهدارنده باتری برای جلوگیری از تکان خوردن و آسیب به باتری ، خاموش نبودن زیاد ماشین و … سبب افزایش طول عمر باتری می شوند.

از کجا متوجه شویم باتری پراید خراب شده است ؟

قبل از خرید باتری مناسب پراید ، اول از خرابی باتری مطمئن شوید. خرابی باتری نشانه های زیادی مانند استارت نخوردن ماشین یا استارت ضعیف ماشین ، قطعی برق پشت آمپر ، خاموش شدن ناگهانی ماشین ، کار نکردن تجهیزات برقی مانند ضبط و … دارد. البته این مشکلات ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشند و مربوط به خرابی باتری نباشند. بنابراین با مشاهده این علائم ، ابتدا ماشین به تعمیرکار حرفه ای نشان داده شود و در صورت خرابی باتری به خرید باتری اقدام شود.

نکات مهم هنگام خرید باتری پراید

به تاریخ تولید درج شده روی باتری توجه داشته باشید و از خرید باتری هایی که مدت زیادی از تاریخ تولید آن گذشته است ، خودداری کنید.

در هنگام خرید باتری مناسب پراید ، از انتخاب باتری هایی که دارای تغییر شکل ظاهری می باشند اجتناب کنید. برای مثال باتری که دارای تورفتگی می باشد را انتخاب نکنید.

باتری هایی را خریداری کنید که دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش باشند و از خرید باتری های ارزان قیمت بی کیفیت چینی خودداری کنید.

,  ,  ,  ,  ,  , ,  ,

عات برقی ماشینتان آسیب میزند

باتری با ظرفیت بیش از 60 آمپر هم به دلیل عدم شارژ کردن دینام پراید , خراب میشود.

ابعاد باتری نباید کوچکتر یا بزرگتر از جای باتری پراید باشد چون امکان ضربه زدن و لق زدن وجود دارد.

تاریخ تولید باتری را چک کنید که بیش از 1 ماه از ساخت آن نگذشته باشد.

مدت زمان کارت گارانتی باتری را چک کنید که حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد.

یکی از خودروهایی که در ایران فروش خیلی بالایی دارد، ماشین پراید است و به همین دلیل فروش باتری برای این خودرو هم نسبت به بقیه ماشین‌ها بیشتر است. شاید برای خیلی از افرادی که این خودرو را دارند سوال پیش بیاید که چه نوع باطری برای پراید مناسب‌تر بوده و باید دارای چه ویژگی‌های باشد. اینکه آیا میزان آمپر باتری برای پراید مهم است؟ چه برندی برای این خودرو مناسب‌تر است؟ مطمئنا برندهای زیادی هستند که برای پراید باتری تولید می‌کنند. در ادامه با ما باشید تا به معرفی بهترین باتری پراید و سوالاتی که در این زمینه دارید، پاسخ دهیم

 معرفی بهترین برندهای تولید کننده باتری پراید

از آن جهت که پراید خودروی پرمصرفی‌ست، باتری‌های مختلفی برای آن وجود دارد که در ادامه به بهترین برندهای آن می‌پردازیم.

صبا باتری

صبا باتری یکی از اولین‌ها برای تولید بهترین باتری پراید در ایران است. علاوه بر این برای خودروهای دیگر نیز تولید باتری دارد. از جدیدترین تولیدات این شرکت، باتری پراید واریان است که بسیار محبوب شده و خواستار زیادی دارد.

این نکته را بدانید که برای و اطمینان از اصالت آن می‌توانید کد #۷۷۷۷*۴*  را شماره‌ گیری کنید. در ابتدا گزینه استعلام کالا را انتخاب کرده، بعد از آن شناسه داخلی کالا را بزنید و سپس کد GC درج شده روی لیبل را وارد سامانه کنید، تا بعد از چند دقیقه اصالت باتری خودرو برای شما ارسال شود.

سپاهان باتری

یکی از شرکت‎های بزرگ باتری که در سال ۱۳۷۸ در اصفهان تاسیس شد، سپاهان باتری است که در شروع کار خود اقدام به تولید باتری در تیراژ بالا کرد و می‎توان گفت یکی از شرکت‎های معتبر در زمینه تولید بهترین باتری ماشین پراید است. سپاهان باتری با گذشت زمان و در سالهای اخیر نیز زمینه فعالیت خود را گسترش داده و توانسته تولیدات خود را به حدود ۵ میلیون باتری در سال برساند و در کنار آن حدود ۲۰۰۰ فرصت شغلی در اصفهان به وجود آورد. همچنین برندهای شناخته شده‌ای مثل اوربیتال، سوزوکی و بارکاس را وراد بازار کرد. اوربیتال یکی از باتری‌های معروف این شرکت است که بازار خوبی در ایران پیدا کرده و فروش زیادی را به خود اختصاص داده است. باتری‌های اوربیتال وان سپاهان طول عمر زیادی را در شرایط اقلیمی ناپایدار دارند. به همین خاطر این باتری امتیاز محبوب‌ترین برند و بالاترین کیفیت را در بین بقیه باتری‌های ماشین پرایدی که در بازار موجود است به خود اختصاص داده است.  در ادامه به مدل‌های دیگر برند سپاهان باتری می‌پردازیم.

باتری اطلس پراید

باتری ۵۵ آمپر دوپکس اطلس ساخت ایران است و یکی از تولیدات پرفروش شرکت اطلس محسوب شده و بدون نیاز به نگهداری است. این باتری ۱۲ ولت قدرت و ظرفیت ذخیره‌سازی ۹۰ دقیقه‌ای دارد.

برند باتری پوما

یکی از بهترین محصولات شرکت دلکور باتری پوما است که از نوع سیلد و اتمی و اصلیت آن متعلق به کشور کره جنوبی بوده و مناسب برای هر خودرویی مثل پراید، پژو، رئو و رانا است. باتری ماشین پراید از برند پوما صفحاتی کلسیمی دارد که مانند صفحات سربی بوده و کلسیمی که در آن به کار رفته از تبخیر آب محلول الکترولیت باطری جلوگیری می‌کند. این نوع باطری ۱۲ ولت قدرت با ظرفیت ذخیره‌سازی ۹۰ دقیقه‌ای دارد.

درموردنیز باید بگوییم که با توجه به نوع برند و مشخصاتی که دارد متفاوت است. برای خرید بهترین باتری پراید که مناسب خودروی شما باشد، می‎توانید از طریق سامانه آیتول اقدام کنید. تهیه باتری در آیتول با تحویل سریع و نصب رایگان، خریدی به صرفه برای شما خواهد داشت.

چه نوع باتری برای پراید مناسب است؟

مطمئنا بهترین باتری پراید، باتری فابریک خود ماشین است. آخرین مدل باتری فابریک پراید ۱۳۲ باتری سیلد یا اتمی از نوع ۱۲ ولت ۵۰ آمپر است.

به طور کلی پراید می‌تواند از دو نوع باتری اتمی و اسیدی استفاده کند، اما بهترین باتری پراید، باتری اتمی است. باطری اتمی به باطری سیلد یا خشک هم معروف بوده و می‌توان گفت نسبت به باطری اسیدی دردسرهای کمتری دارد. در حال حاضر دو برند صبا باتری و اوربیتال وان سیلور برای پراید از نظر کیفیت و قیمت مناسبتر هستند.

در صورت داشتن تجهیزات پرمصرف برقی در ماشین خود، باتری ۵۵ آمپر انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. البته بهتر است درنهایت برای خرید باتری حتما از یک مشاور کمک بگیرید. به این خاطر که مشاور با توجه به تجهیزات ماشین شما را معرفی می‌کند تا شما از بین آنها بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

باتری چند آمپر برای پراید مناسب است؟

باطری فابریک پراید یک باتری ۵۰ آمپر است. ولتاژ آن نیز مانند ماشین‌های سبک با پلتفرمی مشابه، ۱۲ ولت است. همچنین مشخصات فنی باطری ماشین پراید در تیپ‌های مختلف آن مثل پراید ۱۱۱، پراید ۱۳۱، پراید ۱۳۲، پراید وانت، پراید صبا و پراید ۱۵۱ وانت یکی است.

ارزان‌ترین نوع باطری پراید ۵۰ آمپر است. بهترین برندهای باتری ۵۰ آمپر، باتری اوربیتال، باتری صبا واریان، زیتکس، سیلور و سوزوکی هستند. این برندها همچنین باطری ۵۵ آمپر هم تولید می‌کنند که نسبت به نمونه ۵۰ آمپر گران‌تر هستند.

باتری ۶۰ آمپر نیز توسط این برندها و به قیمت مناسب تولید می‌شود. این باطری برای افرادی است که چراغ ماشین و سیستم‌های برقی خودروی پراید آنها مصرف برق بالایی دارد. برای این باتری نسبت به باتری ۵۰ آمپر، باید حدود ۱۵% بیشتر هزینه دهید.

برخی از افراد هم تمایل دارند که باطری‌های ۶۶ و ۷۴ آمپر را بر روی ماشین پراید خود نصب کنند که البته از قاب تعبیه شده توسط شرکت سایپا بیرون می‌زند، اما امکان نصب آن وجود دارد. افرادی از این باتری‌ها استفاده می‌کنند که به اسپورت کردن و همچنین نصب سیستم‌های صوتی و الکترونیکی بر روی ماشین علاقه دارند.

بهترین باتری برای پراید چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین باتری پراید از نوع اتمی یا سیلد است که مزیت‌های زیادی دارد که شامل موارد زیر است:

 • دارای درپوش یکپارچه است.
 • دارای پیچ برای افزودن اسید نیست.
 • این باتری حدودا تا ۷ سال کارایی دارد.
 • نیاز به نگهداری و افزودن آب مقطر ندارد.
 • نوع کلسیم-کلسیم این باتری بهتر از همه است.
 • مدل کلسیم-کلسیم در مناطق سردسیر استفاده می‌شود.
 • فناوری استفاده شده در این باتری کلسیم-کلسیم و کلسیم-سیلور است.

در صورتی که در شهرهای کرج و مشهد ساکن هستید و باتری خودرویتان دچار مشکل شده می‌توانید از خدمات آیتول درباره  و  استفاده کنید

خرید باتری پراید از آیتول

برای خرید بهترین باتری پراید می‌توانید تنها با یک تماس، باتری مناسب ماشین پراید خود را در کمترین زمان و با بهترین قیمت از itoll دریافت کنید. تعویض باتری با ضمانت در محل و به صورت رایگان انجام خواهد شد و ارسال آن بسیار فوری صورت می‌گیرد.

عوامل موثر بر قیمت باطری پراید

عوامل مختلفی وجود دارد که بر قیمت باتری ماشین پراید تاثیرگذار هستند، که شامل موارد زیر است:

 • باتری اتمی نسبت به باتری اسیدی قیمت بیشتری دارد.
 • به طور معمول، هر چه آمپر باتری بالاتر برود، گران‌تر می‌شود.
 • باتری‌های خارجی، مخصوصا کره‌ای از بقیه باتری‌ها گران‌تر است.
 • زمان‌هایی وجود دارد که درصورت تحویل باتری کهنه خود و پس از تعیین قیمت آن می‌توانید باتری نو بگیرید.

کدام باتری بیشترین طول عمر را دارد؟

باتری پراید معادل ۵۰۰۰۰ کیلومتر و حدودا ۲ تا ۳ سال عمر مفید دارد. این نکته را نیز بدانید که عمر مفید باتری به نحوه کارکرد و تعداد استارت ماشین نیز وابسته است. همچنین برای خودروهای عمومی مثل تاکسی‌ها، عمر باتری کمتر از مقدار میانگین آن است.

ولی به طور کلی موارد زیر فاکتورهایی هستند که درمورد عمر مفقید باتری وجود دارند:

 • برند باتری
 • شرایط رانندگی
 • مراقبت و نگهداری از باتری خودرو
 • نوع باتری (باتری اتمی، سیلد یا اسیدی)
 • وضعیت سلامت و حجم تجهیزات برقی خودرو

نکات مهمی که در زمان تعویض باطری باید بدانید

در این مقاله به بهترین باتری پراید و ویژگی‌های آن پرداختیم. در آخر می‌خواهیم نکات مهمی که باید در زمان تعویض باتری بدانید را بگوییم.

باتری کهنه را در زمان تعویض باتری به فروشنده تحویل ندهید، به این خاطر که باطری قدیمی را می‌توانید براساس آمپر آن تعیین قیمت کنید و بفروشید. برای آمپراژ باطری یا باتری با آمپر بالاتر باید بیشتر هزینه کنید. همچنین موقع خرید باتری باید به این نکته توجه کنید که قیمت باطری اتمی از باطری اسیدی گران‌تر است. باتری کره‌ای و بقیه باتری‌های خارجی هم به دلیل کیفیت بالاتر، گران‌تر از باتری‌های ایرانی هستند.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا