بین المللمطالب برتر

مرز ایران و ارمنستان چند کیلومتر است؟

چکیده : کشور ارمنستان از کشورهای همسایه ایران است که بدلیل همسایگی آن با ایران مقصد سفر بسیاری از ایرانیان است. این کشور جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و فرهنگ و مذهب مردم آن بسیار به ایرانیان نزدیک است.

کشور ارمنستان از کشورهای همسایه ایران است که بدلیل همسایگی آن با ایران مقصد سفر بسیاری از ایرانیان است. این کشور جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و فرهنگ و مذهب مردم آن بسیار به ایرانیان نزدیک است. سفر به ارمنستان هم به صورت زمینی امکان پذیر است هم به صورت هوایی که می‌توانید بسته به اینکه دوست دارید از طبیعت زیبای مسیر دیدن کنید یا خیر به صورت زمینی یا هوایی به آن سفر کنید.

مرز بین ایران و ارمنستان چقدر است؟

روستای نوردوز روستایی در آذربایجان شرقی است که در بخش سیه رود شهرستان جلفا قرار گرفته است و مرز بین ایران و ارمنستان را تشکیل می‌دهد. مرز بین ایران و ارمنستان توسط رودخانه ارس جداشده است. مرز بین ایران و ارمنستان خط مرزی به درازای 44 کیلومتر است که از غرب به مرز 3 طرفه ایران و ارمنستان با جمهوری نخجوان و از سمت شرق به مرز سه طرفه ایران و ارمنستان و جمهوری آذربایجان می‌رسد.

مرز بین ایران و ارمنستان به طور کامل در آذربایجان شرقی ایران قرار دارد و میان سده نوزدهم این مرز جدا شد. تور ارمنستان لحظه آخر را با کلیک بر روی لینک آن میتوانید بخرید.

گذرگاه مرزی آگاراک ارمنستان به سمت ایران

آگاراک یکی از شهرهای مرزی ارمنستان است که در نقطه صفر مرزی واقع شده است. این شهر بسیار کوچک است و آخرین شهری است که در میان راه مغری ارمنستان به سمت ایران قرار گرفته است.

پل هایی که در مرز ایران و ارمنستان قرار گرفته است

در مرز بین ایران و ارمنستان دو پل از روی رودخانه ارس کشیده شده است که یکی از این پل‌ها برای عبور و مرور وسایل نقلیه است و دیگری برای عبور و مرور افراد پیاده است. گردشگرانی که از ایروان بازمی‌گردد در این شهر مرزی توقف دارند و پس از داشتن استراحتی کوتاه به ایران باز می‌گردند.

خصوصیت های مرز مشترک ایران و ارمنستان

همانطور که گفته شد مرز بین ایران و ارمنستان 44 کیلومتر است که از سمت غرب به مرز سه طرفه ایران و ارمنستان و جمهوری نخجوان و از سمت شرق به مرز سه طرفه ایران و ارمنستان و جمهوری آذربایجان منتهی می‌شود. منطقه قفقاز در بخش های جنوبی تر آن جایگاه درگیری میان امپراتوری های عثمانی، پادشاه قاجار و امپراتوری روسیه بوده است. با شروع جنگ میان ایران و روسیه باعث بسته شدن قرارداد گلستان شد، امپراتوری روسیه بیشتر مساحت جمهوری آذربایجان که شامل آران وشروان می‌شود را تصرف کرد.

سفر زمینی به ایروان از مرز بین ایران و ارمنستان

اگر قصد سفر زمینی به ایروان را دارید می‌توانید با اتوبوس یا قطار یا ماشین شخصی خودتان به ایروان بروید. فاصله تهران تا ایروان 1155 کیلومتر است که 600 کیلومتر آن فاصله تهران تا تبریز است و 130 کیلومتر آن فاصله بین تبریز تا جلفا است و 60 کیلومتر آن فاصله بین جلفا تا روستای سیه رود است. تور ارمنستان زمینی از تورهای قیمت مناسبی است که میتوانید با خرید آن به صورت زمینی به ارمنستان بروید.

در هنگام گذر از مرز زمینی ایران و ارمنستان ماموران مرزی مدارک و پاسپورت شما را کنترل می‌کنند و در صورتی که پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

نکته: سفر به ارمنستان(ایروان) با قراردادی که بین ایران و ارمنستان بسته شده است نیازی به داشتن ویزا ندارید و فقط داشتن پاسپورتی که اعتبار داشته باشد کافی است.

دکمه بازگشت به بالا