بهترین اپلیکیشن های کالری شمار

برای برخی افراد کالری شمار و ردیابی کالری مصرفی، ضروری است و می تواند در زمینه رسیدن به اهداف سلامتی­شان کمک زیادی به آن ها بکند. ممکن است برای افزایش وزن یا کاهش وزن به کالری شماری نیاز داشته باشید یا طبق توصیه مربی باشگاه خودتان بخواهید رژیم بگیرید. در صورتی که شما هم یکی از این افراد هستید و می خواهید کالری های مصرفی خودتان در طول روز را اندازه گیری کنید، مطمئنا به یکی از اپلیکیشن های کالری شمار زیر نیاز خواهید داشت. در ادامه برخی از بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی مانند اپلیکیشن کالری شمار زیره را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن ها می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. این برنامه ها جزء هستند و می توانند در این زمینه کمک زیادی به شما کنند.

اپل | اپلیکیشن

کالری شمار چیست؟

امروزه روش های بسیار زیادی برای بررسی سلامت بدن طراحی شده است و برنامه کالری شمار یکی از این روش ها هستند. با این اپلیکیشن ها شما می توانید لیست غذاهای مصرفی خودتان و مقدار آن ها را وارد کنید تا اپلیکیشن به صورت خودکار مقدار کالری مصرفی شما را ثبت کند. سپس شما می توانید بسته به رژیم خودتان از اطلاعات ثبت شده استفاده کنید تا متوجه شوید که برای کاهش یا افزایش وزن باید چه مسیری را در پیش بگیرید. برای مثال اگر هدف شما از استفاده از اپلیکیشن های کالری شمار، کاهش وزن است، می توانید با بررسی کالری مصرفی در طول روز متوجه شوید که باید چه مقدار ورزش کنید تا کالری دریافت شده سوزانده شود.

بهترین برنامه رژیم و اپلیکیشن های کالری شمار فارسی

خوشبختانه لیست اپلیکیشن های کالری شمار ایرانی و بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی روز به روز در حال افزایش است. بهترین برنامه های رژیم از تمامی غذاهای ایرانی پشتیبانی می کنند و با استفاده از آنها به راحتی می توانید میزان کالری مصرفی خودتان را اندازه گیری کنید. با استفاده از این برنامه ها می توانید به لیست تمام غذاهای ایرانی موجود دسترسی داشته باشید و بتوانید به راحتی کالری آن ها را نیز اندازه گیری کنید. در ادامه مقاله ابتدا به بررسی بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی و اپلیکیشن های کالری شمار ایرانی خواهیم پرداخت و پس از آن به معرفی برنامه های کالری شمار خارجی خواهیم رفت. با ما همراه باشید:

بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی: اپلیکیشن زیره

زیره یکی از بهترین اپلیکیشن های کالری شمار ایرانی است که برای تناسب اندام و مدیریت وزن کاربرد دارد و می تواند در این زمینه کمک زیادی به شما کند. این برنامه کالری شمار علاوه بر امکان نصب روی گوشی های اندرویدی، یکی از نیز محسوب می شود و کاربران آیفون هم می توانند از آن استفاده کنند. این برنامه دریافت اطلاعات، محاسبه شاخص توده بدنی و بهترین برنامه غذایی را در اختیار شما قرار می دهد و به همین خاطر می توان آن را یکی از بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی دانست.

همچنین این برنامه می تواند براساس ذائقه شما، خوراکی های جایگزین را نیز معرفی نماید. ارائه نمودار تغییرات وزنی، آشنایی با غذاهای پرکالری و کم کالری، آموزش حرکات صحیح ورزشی، جدول ارزش غذایی خوراکی های مختلف و محاسبه شاخص توده بدنی از ویژگی های دیگر این برنامه به شمار می روند. برای دانلود برنامه کالری شمار زیره کلیک کنید.

بهترین اپلیکیشن های کالری شمار فارسی: اپلیکیشن کرفس

کرفس نیز یکی دیگر از اپلیکیشن های کالری شمار ایرانی است که هم بر روی آیفون و هم بر روی اندروید قابل نصب است. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید به راحتی به وزن دلخواه خودتان برسید و سبک زندگی سالمی را برای خودتان رقم بزنید. با استفاده از این اپلیکیشن کالری شمار فارسی، شما می توانید با دنبال کردن مسیر پیشرفت، برنامه های ورزشی خودتان را دنبال کنید یا از چالش های داخلی نرم افزار برای کاهش وزن خودتان استفاده نمایید. دسترسی به دستور غذاهای سالم، پشتیبانی از غذاهای ایرانی، قدم شمار و امکان ثبت آب مصرفی روزانه نیز از قابلیت های ویژه کالری شمار کرفس به شمار می روند.

بهترین برنامه فارسی کالری شمار: مانکن

همان‌طورکه از نام این اپلیکیشن هم پیدا است، روش‌های فوق العاده رسیدن به تناسب‌اندام را دراختیارتان قرار خواهد داد. یکی از ویژگی‌های مهم‌ اپلیکیشن لاغری مانکن رابط کاربری ساده و البته جذابش است. اپلیکیشن مانکن به قابلیت کالری‌شمار مجهز است و همین مسئله می‌تواند تأثیر زیادی بر الگوی مصرف غذایی شما بگذارد. همچنین در این برنامه، برای خودتان هدف‌گذاری کنید و مثلاً هدف وزنی خود را تعیین کنید تا برنامه راه‌های رسیدن به آن هدف را پیشنهاد دهد. بد نیست بدانید که در بخش هدف‌گذاری، می‌توانید قابلیت چربی‌سوزی را نیز برای لاغری سریع فعال کنید تا روند فوق‌العاده‌ی آن را مشاهده کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه‌ی مانکن تجزیه‌وتحلیل بشقاب غذایتان است. به‌عنوان مثال، امکان معرفی مواد غذایی دلخواهتان وجود دارد که برای مصرف روزانه در نظر گرفته‌اید تا با انجام این کار، بتوانید به‌درستی آن‌ها را تفکیک کنید. در‌حقیقت، این برنامه به شما اعلام خواهد کرد که مصرف چه مقدار از مواد غذایی مدنظرتان می‌تواند مناسب باشد. البته نباید بخش مربوط به تمرینات ورزشی را هم نادیده گرفت. این بخش از اپلیکیشن مانکن با ارائه‌ی تمرینات مبتدی تا حرفه‌ای، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش یا افزایش یا تثبیت وزن شما ایفا کند.

بهترین اپلیکیشن فارسی: سالما

حال سراغ یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ایرانی رژیم غذایی موجود در دنیای فناوری می‌رویم . سالما می‌تواند براساس شرایط کاربر به او برنامه غذایی و ورزشی ارائه دهد. حتی بخشی نیز برای راهکارهای سبک زندگی در نظر گرفته شده است. در اپ مذکور بیش از ۲۰۰ دستور آشپزی و ۲۰۰۰ حرکت ورزشی وجود دارد. علاوه بر تمام موارد ارائه شده توسط سالما، تیم پشتیبانی و مشاوره نیز به صورت تمام وقت پاسخگو هستند تا کاربران هرگونه سوالی که در زمینه رژیم غذایی دارند را برطرف سازند. درضمن، نگران نباشید زیرا تمام اطلاعات ذخیره‌ شده محرمانه هستند.

سازندگان سالما این اپلیکیشن را به‌گونه ای طراحی کرده‌اند که می‌تواند غذاهای مختلفی به کاربران پیشنهاد کند، اما حتی خود افراد نیز می‌توانند از میان گزینه‌های موجود هرکدام که میل بیشتری به آن داشتند را انتخاب کنند. حتی مقدار و زمان میل کردن نیز به شما یادآوری می‌شود! می‌توانید همین حالا اپلیکیشن لاغری سالما را برای اندروید دانلود و بدون استرس رژیم غذایی خود را پیگیری کنید.

بهترین برنامه فارسی: فیتو – کالری شماری و رژیم

این بار به سراغ اپلیکیشن کالری شماری و رژیم فیتو می رویم. اپی که می‌تواند با قابلیت‌های متعدد خود هر کاربری را راضی نگه دارد. تنها کافی است مشخصات خود را در آن وارد کنید تا به شما در داشتن رژیم غذایی‌ مناسب یاری برساند. همچنین بخش‌هایی نیز در آن تعبیه شده‌اند که به رژیم‌های مخصوصی مانند کتوژنیک و فستینگ مربوط می‌شوند. فرقی نمی‌کند هدفتان کاهش، تثبیت یا افزایش وزن باشد، زیرا فیتو دارای ویژگی‌های مختلف برای هر کدام از آن‌ها است. حتی اگر شما قصد داشته باشید با رژیم بدنسازی عضله بیاورید نیز می‌توانید روی آن حساب کنید. همین حالا می‌توانید اپلیکیشن لاغری فیتو را برای کالری شماری و رژیم دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

بهترین اپلیکیشن های کالری شمار خارجی

اپلیکیشن هایی که در ادامه معرفی می کنیم به شما کمک می کنند که راحتتر بتوانید غذاهای خودتان را ثبت کنید و خیلی سریع تر به اهدافی که دارید برسید؛ همچنین در مورد عادات غذایی سالم نیز به شما کمک می کنند. عمل نوشتن، ثبت یا حتی عکس گرفتن از غذاهای مصرفی قبل از غذا خوردن یا حین غذا خوردن می تواند به شما کمک کند هنگام انتخاب غذا کمی بیشتر وقت بگذارید. در ادامه ما لیستی از بهترین اپلیکیشن های کالری شمار را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از آن ها می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

بهترین اپلیکیشن های کالری شمار: FitBit

FitBit یک دستبند و ردیاب ورزشی است که می تواند تعداد قدم ها و فعالیت های شما را اندازه گیری کند. اما با استفاده از نرم افزار موبایل این دستبند می توانید اندازه گیری کالری را با کیفیت بسیار بیشتری انجام دهید. شما می توانید مواد غذایی را به صورت دستی یا از طریق بارکدخوان نرم افزار در برنامه ثبت کنید و به لیستی از کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی دریافتی روزانه خودتان دسترسی داشته باشید. این کار باعث خواهد شد به درک بهتری از تاثیر غذاهای دریافتی روی سلامتی خودتان برسید.

همچنین در صورتی که دستبندهای FitBit را هم تهیه کنید، از طریق نرم افزار به اطلاعات کاملی در مورد ضربان قلب، کیفیت خواب و … خودتان دسترسی خواهید داشت. اپلیکیشن FitBit به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های کالری شمار هیچ نیازی به دستبند ندارد و می توانید بدون دستبند هم از آن استفاده کنید.

اپلیکیشن کالری شمار Noom

این نرم افزار با دستگاه های دیگر شما نیز همگام خواهد شد و می تواند اطلاعات مربوط به سلامتی را از گوشی آیفون یا دیگر ردیاب های ورزشی دریافت کند. همچنین می توانید در گروه های مختلف نیز عضو شوید و اطلاعات خودتان را با آن ها به اشتراک بگذارید. برای دریافت امکانات بیشتر مثل امکان ایجاد چالش های سلامتی شخصی، امکان ایجاد گروه های حمایتی اختصاصی و دریافت گزارش پیشرفت روزانه و هفتگی می توانید از نسخه پولی این برنامه استفاده کنید اما تمامی امکانات پایه ای که ممکن است به آن ها نیاز داشته باشید، در نسخه رایگان برنامه قابل دسترسی هستند.

در دیتابیس این نرم افزار بیش از ۹۸۴ هزار ماده غذایی مختلف قرار گرفته است و به همین خاطر آن را در لیست اپلیکیشن های کالری شمار خودمان قرار داده ایم. کاربران این نرم افزار بهترین ویژگی آن را رابط کاری ساده آن می دانند و متخصصان تغذیه هم معتقدند که به دلیل شفافیت در ثبت مواد غذایی خوراکی های مختلف توانسته به موفقیت برسد.

این برنامه می تواند کالری های مواد غذایی بسته بندی شده و رستورانی را با مواد غذایی تازه ترکیب کند و به همین خاطر یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی به شمار می رود که هم به غذاهای خانگی و هم به غذاهای بیرونی علاقه دارند. دیتابیس این اپلیکیشن کالری شمار توسط متخصصین تغذیه تهیه شده است و شما می توانید از طریق فرامین صوتی هم لیست غذاهای خودتان را ثبت کنید.

بهترین اپلیکیشن کالری شمار: WW

این برنامه کالری شمار نیز دارای یک رابط کاربری بسیار زیبا است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. شما می توانید در دیتابیس این ساعت از طریق آیکون های مختلف به لیستی از مواد غذایی مختلف دسترسی داشته باشید و تمام اطلاعات مربوط به کالری مصرفی شما نیز به صورت یک جا قابل دسترسی است. دیتابیس این برنامه دارای بیش از ۶۰۰ هزار ماده غذایی مختلف است و در صورتی هم که دوست نداشته باشید از اپلیکیشن های کالری شمار ایرانی و خارجی استفاده کنید می توانید از وبسایت این نرم افزار استفاده کنید. امکان نصب روی اپل واچ نیز یکی دیگر از قابلیت های این اپلیکیشن کالری شمار است.

بهترین اپلیکیشن های کالری شمار: Cronometer

در اپلیکیشن کرونومتر شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به ارزش غذایی مواد مصرفی را به صورت نمودار و نماد مشاهده کنید و می توانید میزان کالری و نکات تغذیه ای مختلف را به شکلی کاملا ساده و قابل فهم مشاهده نمائید. در صفحه اصلی نرم افزار سه عدد نمودار دایره ای وجود دارد که از طریق آن ها می توانید میزان کالری مصرفی، پیشرفت در رسیدن به میزان کالری هدف و کالری سوزانده شده را مشاهده کنید. همچنین می توانید انواع غذاهای مصرفی را به سادگی و بدون هیچگونه دردسری به این نرم افزار اضافه کنید.

دکمه بازگشت به بالا