علمی و پزشکیمطالب برتر

6 مزیت طراحی سایت حقوقی برای وکلا

طراحی سایت وکالت و مزایای آن

امروزه علاوه بر حضور موثر کسب و کارتان در دنیای واقعی باید تلاش کنید در دنیای مجازی هم حرفی برای گفتن داشته باشد. ما در این مقاله می خواهیم در مورد طراحی سایت حقوقی، مزایای طراحی سایت وکالت و بخش های مورد نیاز در طراحی سایت وکالت صحبت کنیم. همانطور که در قسمت بالا گفتیم، به دلیل گسترش دامنه اینترنت در کشور، بسیاری از افراد برای پیدا کردن خدمات مورد نیاز به اینترنت مراجعه می کنند تا از طریق آن بهترین ارائه کننده آن خدمت را انتخاب کند. بنابراین با توجه به این نکته از اهمیت طراحی سایت وکالت تا حد زیادی آگاه شدید. در ادامه به برخی از مزیت طراحی سایت برای کسب و کار ها و وکالت می پردازیم.

سفارش طراحی سایت | طراحی سایت

کمک به شناخته شدن بهتر وکلا

وکیل هایی که دارای سایت کاری برای خود هستند، بیشتر در معرض شناخت افراد دیگر قرار می گیرند. به دنبال این شناخت، می توانند پرونده های زیادتری را بر عهده بگیرند. در اصل با وجود تنها یک سایت کسب و کارشان رونق بسیار میگیرد. طراحی سایت وکالت علاوه بر افزایش رونق کسب و کار، می تواند بر اعتبار کار آن وکیل هم بی افزاید. به دنبال این اعتبار افراد راحت تر می توانند اعتماد کنند و در نتیجه باز هم بر تعداد مراجعه کنندگان آن وکیل اضافه می شود.

اطلاع رسانی آسان در زمینه قوانین و حقوق

در سایت هایی که برای وکلا طراحی شده است، از بسیاری از قوانین و حقوق صحبت شده است. بنابراین افرادی که به دنبال کسب اطلاعات در زمینه حقوقی هستند راحت تر پاسخ خود را از سایت شما پیدا می کنند در نتیجه ممکن است به مشتری تبدیل شوند.

تبلیغات موثر در زمینه کاری

داشتن سایت نوعی تبلیغ برای وکیل است. زیرا ممکن است از طریق سایت بسیاری از افراد از شهرهای مختلف با شما آشنا شوند و به شما جهت رسیدگی به پرونده حقوقی مراجعه کنند.همچنین وکلایی که سابقه فعالیت در کشور های دیگر را دارند، با طراحی سایت چند زبانه می توانند برای جذب موکلان خارجی اقدام کنند.

شما با طراحی سایت وکالت می توانید ارتباط بیشتری با مخاطبان و یا موکلان خود داشته باشید. با طراحی بخش پاسخ دهی آنلاین در سایت خود می توانید این ارتباطات را گسترش دهید. فرض کنید فردی در دیر ترین ساعت شب سوالی به ذهنش می رسد، و با یک سرچ ساده با سایت شما آشنا می شود. اگر سایت ما بخش ارتباط آنلاین داشته باشد و به سوال آن کاربر توسط شما پاسخ داده شود، امکان اینکه آن کاربر به شما مجددا مراجعه کند بسیار زیاد است.

با داشتن یک سایت وکالت روند نوبت دهی به موکلان به صورت انلاین و در نتیجه سریع تر و با خطای کمتری انجام میگیرد . سیستم نوبت دهی انلاین با مشخص کردن ساعت مراجعهاین روزها اکثر مشاغل جهت توسعه کسب و کار خود وارد دنیای مجازی شده و از ابزارهای دیجیتال همچون و یا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف کمک می‌گیرند.

در دنیای امروزی که همه چیز رو به هوشمند شدن پیش می‌رود، کسب و کارها نیز باید خود را به روز نگه دارند و از متدهای جدید جهت گسترش حوزه فعالیت خود استفاده نمایند. وکالت و مشاوره حقوقی یکی از مشاغلی مهمی است که متقاضیان و مراجعه کنندگان بسیاری داشته و وکلا نیز به طور روزانه با موکلان و پرونده‌های حقوقی متعددی سروکار دارند.

به همین جهت طراحی سایت وکالت برای مشاوران حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است تا وکلا از طریق آن بتوانند برخی از امور مربوط به موکلان خود را به صورت آنلاین پیگیری کرده و پرونده‌های خود را به طور حرفه‌ای و هوشمند مدیریت کنند. طراحی وب سایت حقوقی علاوه بر وکلا برای مراجعین نیز مزایای بسیاری به دنبال دارد و به آنها کمک می‌کند تا بتوانند خیلی سریع برای رفع مسائل حقوقی خود یک وکیل حرفه‌ای پیدا کرده و یا ارتباط موثرتری با مشاور حقوقی‌شان برقرار نمایند.

هدف از طراحی سایت وکالت

طراحی سایت وکالت برای وکلا از اهمیت بالایی برخوردار است و به آنها کمک می‌کند تا از طریق آن بتوانند فعالیت‌های حقوقی خود را گسترش داده و برخی امور مربوط به موکلان را به صورت آنلاین پیگیری نمایند. طراحی سایت مشاوره حقوقی در واقع یک روش موثر و کارآمد جهت معرفی وکلا به افراد جویای وکیل محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی در دیده شدن آنها خواهد داشت.

امروزه اینترنت و ابزارهای دیجیتالی نقش مهمی را در زندگی و نحوه برقراری ارتباطات انسان‌ها ایفا می‌کنند. همه ما جهت کسب اطلاعات درباره موضوعات مختلف به سرعت سراغ گوشی خود رفته و از طریق سرچ در گوگل و وبگردی هر آنچه که بخواهیم را پیدا می‌کنیم.  از این رو وکلا جهت توسعه کسب و کار و معرفی خود به موکلان احتمالی باید وب سایت شخصی خود را داشته باشند تا از طریق آن بتوانند بسیار راحت‌تر به پرونده‌های حقوقی خود رسیدگی کرده و با مشتریان بیشتری آشنا شوند.

چرا طراحی سایت مشاوره حقوقی برای وکلا اهمیت دارد؟

طراحی سایت وکالت یک اقدام هوشمندانه جهت معرفی، تبلیغات و ارائه خدمات حقوقی آنلاین است که تاثیر بسزایی در رشد و ارتقای وکلا خواهد داشت. این روش در واقع نوعی بازاریابی دیجیتالی محسوب می‌شود که به یک وکیل کمک می‌کند تا از طریق آن بتواند به افراد جویای وکیل معرفی شود. طراحی سایت وکالت در واقع نوعی برندسازی در نظر گرفته می‌شود که به کار یک وکیل هویت و اعتبار می‌بخشد و موجب جلب اعتماد موکلان احتمالی خواهد شد. یعنی افرادی که از طریق وب سایت با شما آشنا می‌شوند به راحتی می‌توانند اطلاعات کاملی از شما و رزومه شغلی‌تان بدست آورند و با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت نیز پاسخ برخی سوالات حقوقی خود را پیدا کنند.

مزایای طراحی سایت وکالت برای وکلا

طراحی سایت وکالت مزایای بسیاری را برای مشاوران حقوقی به همراه دارد که مهم‌ترین آن فراهم شدن بستری مناسب و کارآمد جهت معرفی شناخته شدن آنها است. یعنی وکلا از طریق راه اندازی اصولی یک وب سایت می‌توانند خود را به طیف گسترده‌ای از مخاطبان معرفی کرده و با قرار دادن رزومه شغلی و معرفی خدمات حقوقی خود توجه و اعتماد آنان را جلب کنند.

بدین ترتیب تعداد مراجعه کنندگان و مشتریان آنان پس از مدتی افزایش پیدا می‌کند وهمین امر سبب گسترش و رونق کسب و کار آنان خواهد شد. وکلا از طریق وب سایت می‌توانند بسیار راحت‌تر و ساده‌تر به پرونده‌های حقوقی خود رسیدگی کرده و ارتباط موثرتری با موکلان خود برقرار نمانید. بدین ترتیب دیگر برای ثبت اطلاعات موکلان نیازی به پرونده‌های فیزیکی ندارید و همه چیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و زمان کمتری را از شما صرف خواهد کرد. از طرفی دیگر می‌توانید در هر کجا که هستید به سادگی به کلیه اطلاعات موکلان خود دسترسی پیدا کرده و امور اداری خود را سریع‌تر انجام دهید.

امکانات و قابلیت های وب سایت حقوقی چیست؟

یک وب سایت حقوقی جهت ارائه خدمات جامع و کامل به موکلان و مراجعه کنندگان جدید باید دارای امکانات و بخش‌های کاربردی باشد تا بتواند در نگاه اول توجه بازدید کنندگان را به خود جلب نماید. بنابراین مهم‌ترین قابلیت یک وب سایت حقوقی، امکان ایجاد «پنل کاربران» است که روند انجام امور را تسریع می‌بخشد و مدیریت پرونده‌ها را برای شما ساده‌تر می‌سازد. موکلان نیز می‌توانند با مراجعه به این پنل از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوند.

قرار دادن بیوگرافی، رزومه و سوابق شغلی وکیل از دیگر امکانات وب سایت حقوقی محسوب می‌شوند که امکان اشتراک گذاری رزومه شغلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بازدیدکنندگان با مراجعه به این بخش می‌توانند بیشتر با شما آشنا شوند و پرونده‌های خود را با خیال آسوده به وکیل مورد اعتماد خود بسپارند. جهت جلب اعتماد بیشتر بازدیدکنندگان می‌توانید بخش «مشاوره آنلاین» را نیز به وب سایت خود اضافه نمایید تا افراد از طریق آن بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری برخی سوالات و مشکلات حقوقی خود را با شما در میان بگذارند. از دیگر امکانات وب سایت وکالت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بخش پرسش و پاسخ به سوالات حقوقی متداول
 • درگاه پرداخت آنلاین
 • سیستم رزرو وقت جهت دریافت مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • بخش تنظیم قرارداد
 • ارائه اخبار حقوقی
 • ارائه محتواهای مفید و آموزشی جهت افزایش آگاهی مخاطبان از برخی قوانین حقوقی
 • امکان قرار دادن آدرس دفتر، اطلاعات تماس و ایمیل
 • سیستم نوبت دهی آنلاین جهت ملاقات حضوری با وکیل
 • نمایش میزان بازدید کنندگان سایت
 • پنل ارسال پیامک به موکلان

سئو و بهینه سازی سایت وکالت

سئو به معنای بهینه سازی موتور جستجو است که با بهره گیری از تکنیک‌هایی همچون تعیین کلمات کلیدی، لینک سازی، تولید محتوای مرتبط و رعایت برخی استانداردهای تعریف شده می‌تواند در مدت زمانی کوتاه، وب سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار دهد.  یعنی زمانی که کاربران برخی رایج در رابطه با پیدا کردن وکیل را در گوگل سرچ می‌کنند، وب سایت شما در نتیجه این جستجو برای آنان نمایش داده می‌شود. بدین ترتیب میزان بازدید از وب سایت شما افزایش پیدا کرده و کاربران بیشتری از طریق مشاهده صفحه حقوقی با شما آشنا خواهند شد.

مزایای طراحی وب سایت برای وکلا چیست؟

شاید بیشتر وکلا تا به حال به این موضوع فکر نکرده اند که با ، چقدر می توانند شناخته تر شوند و موکلان بیشتری برای خود جذب نمایند. طراحی وب سایت حقوقی به وکلا اجازه می دهد تا راه های ارتباطی خود را با موکلان بیشتر کنند و از طریق گوگل مخاطبان جدیدی داشته باشند. به مانند هر شغل دیگری، زمانی که مردم مشکل حقوقی داشته باشند، اولین کار جستجوی موارد حقوقی در گوگل خواهد بود. اگر شما به عنوان یک وکیل، سایتی داشته باشید که بتواند نیازهای مردم را در مسائل حقوقی رفع نماید، می توان انتظار این را داشت که تعداد موکلان بیشتری را نسبت به همکاران خود داشته باشید.

مراحل طراحی سایت وکلا

برای اینکه بخواهید یک وب سایت حقوقی سفارش دهید باید قدم های زیر را دنبال کنید:

 1. به دنبال شرکتی باشید که برای وکیل های مختلف طراحی سایت انجام داده باشد.
 2. سایت شما باید یک پنل مدیریتی ساده و روان داشته باشد.
 3. باید پنلی مجزا را برای موکلان خود در نظر بگیرید.
 4. ظاهر سایت باید به ساده ترین حالت برای موکلان طراحی شود.
 5. ریسپانسیو و واکنش گرا باشد.
 6. صفحه‌ای مخصوص برای معرفی شما داشته باشد
 7. اطلاعات تماس وکیل در سایت به درستی قرار بگیرد.

امکانات وب سایت حقوقی

همانطور که می دانید بیشتر مردم برای حل مسائل حقوقی خود به دنبال وکیل های خوب می باشند تا کار آنهارا به خوبی به انجام رساند. در این بین بعضی اصطلاحات تخصصی وجود دارد که مردم از آنها آگاهی ندارند و این موارد را در اینترنت جستجو می کنند. در نتیجه یکی از مهم ترین بخش هایی که یک وب سایت حقوقی باید داشته باشد، بخش مقالات یا وبلاگ است. بخشی که وکیل بتواند اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد تا از این طریق، مخاطبان بیشتری برای سایت جذب نماید. در حالت کلی نیز، امکانات زیر برای یک وب سایت حقوقی نیاز است:

 1. رنگ بندی و برندینگ متناسب با اهدف وکیل
 2. ساده و راحت بودن سایت برای موکلان
 3. عدم پیچیدگی ظاهری در طراحی سایت
 4. امکان اخذ اطلاعات افراد وارد شده به سایت
 5. درج مطالب جدید و حقوقی برای وکیل
 6. صفحه رزومه شخصی وکیل
 7. امکان مشاوره آنلاین
 8. پرداخت آنلاین
 9. خرید محصولات دانلودی نظیر قراردادها
 10. پاسخ به پرسش های متداول موکلان
 11. بخش محاسبات دیه، مهریه، ارثیه و …
 12. پنل مدیریتی ساده برای وکلا
 13. سیستم عضویت موکلان
 14. صفحه اختصاصی برای موکلان
 15. ریسپانسیو بودن سایت ( واکنش گرا)
 16. سرعت لود مناسب
 17. پنل مدیریتی ساده
 18. امکان اضافه کردن بی نهایت نوشته
 19. امکان اضافه کردن رزومه کاری
 20. امکان افزودن تصویر و ویدیو
 21. امکان قراردادن فایل های pdf
دکمه بازگشت به بالا