عمومیمطالب برتر

یخچال امرسان باز هم پرفروش ‌ترین محصول بازار شد

بر طبق گزارش‌ها به ‌دست ‌آمده از وب ‌سایت رسمی این شرکت، یخچال امرسان توانسته لقب پر‌فروش‌ ترین محصول بازار ایران در دسته لوازم‌ خانگی را به خود اختصاص دهد. اما به نظر می‌رسد این اولین باری نیست که یخچال و فریزر امرسان در بازار به این رتبه دست پیدا کرده است. باید دید آیا دلیل این موضوع کیفیت بالا و طراحی آن است یا تنها قیمت یخچال امرسان باعث محبوبیت و کشش بیشتر در بازار لوازم‌ خانگی شده است. باتوجه ‌به اینکه در سال ‌های پیش نیز این اتفاق تکرار شده است بررسی شرایط و عملکرد این برند می‌توان راهنمای مناسبی برای سایر شرکت‌ها و برند‌های هم حوزه در صنعت لوازم‌خانگی باشد.

درباره پر فروش ‌ترین یخچال امرسان

بر طبق گزارش‌ ها و بررسی‌ های صورت‌ گرفته از بازار لوازم ‌خانگی ایرانی یکی از پرفروش ‌ترین محصولات بازار یخچال و فریز امرسان مدل 20 فوت است. طی سال‌های پیش این لقب در بین انواع یخچال فریزر به مدل 18 فوت همین شرکت تعلق داشت که همچنان توسط آن حفظ شده است، این موضوع نشان از کیفیت بالا و بهبود کاربری محصولات برند امرسان بر اساس نیاز کاربران است. لازم به ذکر است که برند امرسان محصولات متنوع دیگری در حوزه لوازم‌خانگی و یخچال فریزر دارد که آن‌ها نیز بخش بزرگی از بازار به خود اختصاص داده‌اند.

یخچال امرسان 20 فوت

شاخصه اصلی یخچال‌های امرسان 20 فوت چیدمان و حجم مناسب آن‌ها است، این بخش از این محصول در بالای یخچال قرار گرفته و 230 لیتر از گنجایش 307 لیتری آن را به خود اختصاص داده است. همچنین این ظرفیت به‌خوبی چیدمان شده تا بهترین بهره‌وری را به کاربران خود ارائه دهد. 4 قفسه متحرک شیشه‌ای برای نگهداری مواد غذایی، 2 کشوی جادار در کنار هم برای نگهداری میوه و سبزی و 4 پاکت با ابعاد متنوع برای نگهداری قوطی، بطری و تخم‌مرغ با هوشمندی تمام بخش یخچال را دربرگرفته است.

فریزر امرسان 20 فوت

بخش فریزر امرسان 20 فوت توانسته به بهترین نحو نیاز خانواده‌های کوچک برای نگهداری مواد غذایی منجمد را برطرف کند. با این که ظرفیت این بخش تنها 77 لیتر است، ولی یک خانواده کوچک را به‌راحتی تأمین خواهد کرد. در این بخش از 2 کشوی بزرگ در پایین فریزر و یک کشوی متوسط به همراه یک جایخی دستی در بخش بالایی برای بخش‌بندی استفاده شده است. اما برخلاف بخش یخچال خبری از پاکت‌های روی درب نیست.

قیمت یخچال امرسان 20 فوت

برخی اعتقاد دارند دلیل پرفروش شدن این محصول، قیمت یخچال امرسان 20 فوت است، به نظر می‌رسد قیمت مناسب این محصول در کنار امکانات متنوع، ظرفیت مناسب و طراحی داخلی و خارجی خوب آن باعث شده است که این محصول طرف‌داران زیادی بین مشتریان پیدا کند. این موضوع چندان هم عجیب نیست، پیش‌تر چنین اتفاقی در مورد محصول خوش‌قیمت دیگری از برند امرسان با نام یخچال 18 فوت افتاده بود. باتوجه‌به داده‌های پیشین می‌توان گفت تبدیل‌شدن یخچال امرسان 20 فوت به قیمت نسبتاً مناسب آن ربط مستقیم داشته است.

برند امرسان

امرسان ازجمله برندهای قدیمی ایرانی است که از سال 1360 به تولید یخچال و فریزرهای خانگی مشغول است. این برند در ابتدا با فریزرهای 16 فوتی تکی به فروش بالایی دست پیدا کرد، پس از گذشت سال‌ها و با افزایش نیاز بازار این محصول با یخچال فریزر امرسان 18 و 20 فوت جایگزین شد. محصول 18 فوت توانست جایگاه بسیار خوبی در بین مردم پیدا کند، تا جایی که تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین یخچال ‌فریزرهای بازار شود. در طی سال ‌های اخیر و با تغییر نیاز بازار این عنوان به مدل 20 فوت رسید. به همین دلیل شرکت امرسان سرمایه‌ گذاری بیشتری برای طولید طرح‌های جدید این محصول کرده است.

طراحی یخچال امرسان

در ابتدا طراحی یخچال امرسان در مدل‌های 20 فوت ساده و عامه‌پسند بود؛ درب یخچال در قسمت بالا قرار داشت و در قسمت پایین درب کوچک‌تری برای فریزر قرار گرفته بود، در قیمت پایین درب یخچال یک آب ‌سردکن ساده و در قسمت بالای آن یک صفحه‌نمایش لمسی عمودی نصب شده بود. هر دو درب نیز با دستگیره‌های اهرمی عمودی در راستای هم تزئین شده بودند.

طراحی جدید

پس از به محبوبیت رسیدن این محصول امرسان شروع به طراحی و عرضه مدل جدیدی در کنار مدل قدیمی کرد. طراحی این محصول جدید مینیمال ‌تر شد و به آن رنگ‌بندی‌های فانتزی آبی، زرد، قرمز، صورتی و مشکی اضافه شد. آب‌سردکن از روی درب حذف شد که جای بیشتری به پاکت‌های درب یخچال می‌داد و بر روی درب فریزر نیز 2 پاکت جادار اضافه شد. نمایشگر عمودی نیز به بالای یخچال و بخش داخلی انتقال پیدا کرد. همچنین دستگیره‌های عمودی ساده نیز جای خود را به دستگیره ‌های کلاسیک افقی کوچک داد. این محصول قیمت بیشتری داشت؛ ولی برای علاقه‌ مندان به طرح‌های مدرن بسیار جذاب بود.

گارانتی خدمات پس از فروش یخچال امرسان

گارانتی 36 ماهه یخچال امرسان نشان از اطمینان تولید کنندگان از کیفیت و ساخت این محصول دارد و خیال مصرف کنندگان را از این بابت آسوده کرده است که در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانند تا سه سال بعد از نصب محصولات از خدمات پس از فروش استفاده کنند.امرسان با این ضمانت نامه شعار مطمئن بودن را به عملی کرده است تا ثابت کند در عمل به صورت کامل به شعار های خو پایبند است.

جمع‌بندی

اخیراً عنوان پرفروش‌ترین یخچال بازار ایرانی به یخچال امرسان مدل 20 فوت رسیده است، عنوانی که تا پیش‌ازاین به مدل 18 فوت این برند تعلق داشت. به نظر می‌رسد تغییرات بازار حال این جایگاه را به مدل 20 فوت داده باشد، امرسان نیز اخیراً و با محبوبیت بیشتر این مدل تصمیم به ارائه مدل‌های جدیدتر یخچال و فریزر امرسان 20 فوت با کاربری بهتری و ظاهر جذاب‌تر گرفته است. با وجود چیدمان بهینه، جای کمی که این محصول اشغال می‌کند، کیفیت ساخت و البته قیمت یخچال امرسان بین کاربران خانگی بیشترین محبوبیت را داشته است و باعث افزایش فروش آن در بازار شده است.

برگرفته از وبسایت بی همتا (Https://bihamta.com) ارائه دهنده یخچال‌های امرسان

دکمه بازگشت به بالا