عمومیمطالب برتر

ترفندهای جدید اینستاگرام

این روزها اینستاگرام به عضوی از خانواده ما تبدیل شده است. بدون اینستاگرام بخش بزرگی از اطلاعات روزانه، شانس خریدوفروش و حتی سرگرمی را از دست می‌دهیم. پس هرچه در استفاده از این برنامه (به‌خصوص آپدیت‌های جدید) حرفه‌ای‌تر شویم، به نفعمان است. با ما همراه باشید تا آخرین ترفندهای اینستاگرام را در ۶ دسته در اختیارتان قرار دهیم.

ترفندهای ادیت و زیباسازی

ترفندهای مربوط به ادیت و زیباسازی پیج فقط داخل نیست؛ گاهی لازم است از برنامه‌هایی خارج از این اپلیکیشن استفاده کرد.

۱) فیلتر محبوبتان را به ابتدای منو بیاورید

سفارشی‌سازی کردن فیلترهای محبوب اینستاگرام، کار آسانی است و به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که همۀ فیلترها را رد کنید تا به فیلتر موردعلاقه‌تان برسید. هنگامی که می‌خواهید عکسی را پست کنید:

فیلتر موردنظرتان را با انگشت نگه دارید –> آن را به ابتدای منو بکشید.

جابه‌جایی فیلترهای اینستاگرام

۲) اینستاگرام را به فتوشاپ تبدیل کنید

تصویر را انتخاب کنید و در قسمت آپلود پست قرار دهید -> از فیلترهای موردنظر استفاده کنید -> تیک نهایی آپلود پست را بزنید -> به سرعت اینترنت گوشی را قطع کنید -> پست ادیت‌شده به گالری شما منتقل شد -> قبل از اتصال مجدد اینترنت، پست را حذف کنید.

۳) عکس پازلی در پروفایل خود بسازید

۴) بیو پیج خود را با فونت خاص بنویسید

این ترفند اینستاگرام مخصوص کسانی است که به زیبایی و خاص‌بودن بیوی پیج خود بها می‌دهند. برای این کار وارد سایت تک شات شوید. متن بیوی خود را وارد کنید. از بین فونت‌های مختلف یکی را کپی و در بیو اینستا پیست کنید.

۵) صدای ویدئو را ببندید

اگر می‌خواهید ویدئویی را برای شخصی ارسال کنید؛ اما دوست ندارید صدای آن پخش شود، از این ترفند استفاده کنید. وارد دایرکت شوید -> ویدیو را انتخاب کنید -> آیکون صدای بالای صفحه را ببندید -> حالا ویدیو را ارسال کنید.

ترفندهای مدیریت و منظم کردن

نظم‌دهی برای پیچ اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است؛ برای ایجاد نظم در قسمت‌های مختلف پیج، ترفندهای زیر وجود دارد:

۶) پست‌های ذخیره‌شده را دسته‌بندی کنید

اگر محتواهایی را ذخیره می‌کنید که قرار است بعدها دوباره به آن‌ها برگردید و نگاهی بیندازید، بهتر است که آنها را دسته‌بندی کنید تا مرتب شوند و سر‌و‌سامانی بگیرند. به این ترتیب می‌توانید خیلی سریع به آنها دسترسی داشته باشید و تا انتهای صفحه دنبالشان نگردید.  برای اینکه در قسمت ذخیره پوشه بسازید:

حالا می‌توانید برای این پوشه یک اسم هم بگذارید و هر پستی را که می‌خواهید به پوشه مخصوصش اضافه کنید.

دسته‌بندی قسمت Saved اینستاگرام

۷) پست‌هایی که در آن تگ شده‌اید را مخفی کنید

۸) تگ‌شدن خود در پست‌های دیگران را مدیریت کنید

اگر تمایل دارید که در پست‌های دیگران به صورت کنترل‌شده تگ شوید، از این ترفند اینستاگرام استفاده کنید. با این کار می‌توانید تگ‌شدن را بپذیرید یا رد کنید.

۹) کامنت پست خود را ببندید

هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام به دلایل مختلفی ممکن است تمایل به غیرفعال کردن کامنت‌ها داشته باشید. پستی که قصد دارید کامنت‌های آن را ببندید، انتخاب کنید. سه نقطه بالای صفحه را فشار دهید. Turn Off Commenting را انتخاب نمایید.

۱۰) تاریخچه جستجو را پاک کنید

دیگر قرار نیست کسی بفهمد که دیشب چه چیزهایی را در اینستاگرام جستجو کرده‌اید، یا مثلا به پروفایل سلبریتی موردعلاقه یا عشق دوران دبیرستان‌تان سر زده‌اید! پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام هم سریع است و هم ساده.

به پروفایلتان بروید و روی منو سه‌خطی سمت راست بالا کلیک کنید، سپس:

مشاهده قسمت سرچ‌های اینستاگرام و پاک کردن موارد دلخواه

۱۱) تاریخچه تمام لایک‌هایتان را پیدا کنید

یکی از جذاب‌ترین ترفندهای اینستاگرام قابلیت مشاهده واکنش‌هایی است که قبلاً در این برنامه انجام داده‌اید. ممکن است که پستی را دیروز در اینستاگرام لایک کرده باشید؛ اما امروز آی‌دی آن را فراموش کرده‌اید یا استوری کسی را در باکس سؤالات جواب داده‌اید؛ اما یادتان رفته است که چه چیزی را نوشته‌اید. به‌راحتی می‌توانید لایک و کامنت و هر واکنشی که داشته‌اید را ردیابی کنید.

۱۲) به‌جای حذف کردن، آرشیو کنید

گاهی اوقات پیش آمده است که صفحه اینستاگرام خود را تغییر کاربری داده‌اید و نمی‌خواهید پست‌های قبلی را کسی ببیند. یا روند پست‌هایتان حرفه‌ای‌تر شده است و نمی‌خواهید قبلی‌ها را کسی ببیند؛ درحالی‌که دلتان نمی‌آید آن‌ها را پاک کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از قابلیت آرشیو کردن است. بدون حذف کردن پست‌هایی که قبلاً به اشتراک گذاشته‌اید، آن‌ها را طبق عکس زیر آرشیو کنید.

نحوه آرشیو کردن پست‌ها

۱۳) اکانت شخصی و فروشگاهی خود را هم‌زمان مدیریت کنید

داشتن چند اکانت در اینستاگرام اتفاق عجیبی نیست. شما می‌توانید به‌سادگی تا سقف پنج اکانت را در اینستاگرام مدیریت کنید. برای افزودن اکانت‌ جدید مراحل زیر را طی کنید:

ترفندهای آنفالو، ریستکریت و میوت

برای آن‌که پستی را نبینید یا استوری را باز نکنید، ترفندهای بسیاری وجود دارد. برای آنفالو‌کردن و استفاده از قابلیت میوت، ترفندهای زیر آماده شده‌اند.

۱۴) نمی‌توانید آنفالو کنید؟ Restrict کنید!

احتمالاً تاکنون برای شما پیش آمده است که فردی بین فالویینگ‌های خود دارید، اما نمی‌توانید او را آنفالو یا بلاک کنید. از طرفی کامنت‌های این فرد برای شما آزاردهنده است و نمی‌خواهید دیگران از وجود او باخبر شوند. علاوه بر این، این فرد مزاحم همیشه دنبال آن است که شما آنلاین باشید، تا برایتان دایرکت بفرستد. اگر بفهمد که او را بلاک یا آنفالو کرده‌اید، آتش به پا می‌کند و دیگر رهایتان نمی‌کند. پس چگونه باید از شر این فرد خلاص شوید؟

آنفالو کردن

ویژگی دیگر Restrict آن است که کامنت‌های فرد ریستریکت شده فقط برای خود او و شما به نمایش درمی‌آید و دیگران هیچ اثری از این فرد نخواهند دید. این ترفند اینستاگرام به شما امکانات زیادی برای کنترل پیج شخصی‌تان می‌دهد. بدون این‌که فرد متوجه شود که در شرایط بایکوت است، او را محدود می‌کنید. بهتر از این نمی‌شود!

پروفایل شخص را باز کنید –> سه نقطه بالا را کلیک کنید –> Restrict –> اینستاگرام توضیحات اولیه را به شما می‌دهد –> درصورت تایید، روی گزینه آبی‌رنگ بزنید.

گزینه Restrict اینستاگرام که باعث می‌شود بدون دیده شدن، آنلاین شوید.

۱۵) به جای آنفالو‌کردن، میوت کنید

دقت کرده‌اید که بعضی از افراد به میزان زیادی پست و استوری می‌گذارند؟ برای این‌که از شر این قضیه خلاص شوید و هم‌ز‌مان این فرد را در فالوئرهای خود نگه‌دارید، از قابلیت میوت‌کردن استفاده کنید.

وارد پروفایل فرد مورد نظر شوید -> گزینه‌ Following را انتخاب کنید ->Mute -> تعیین کنید که استوری‌، پست‌یا هر دو نوع محتوای این پیج برای شما میوت شود.

۱۶) تعداد دلخواه اکانت‌های غیرفعال را یکجا آنفالو کنید

اینستاگرام کار شما را راحت کرده است و می‌توانید به آسانی ببینید که کدام اکانت‌ها هستند که دیگر نیازی به دنبال کردن آنها ندارید. آنفالو کردن این اکانت‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثلا ممکن است محتوایشان دیگر برایتان جذاب نباشد، یا اینکه به کل غیرفعال شده باشند.

ترفندهای تعاملی و افزایش فالوئر

حتی برای افزایش تعداد فالوئرهای پیج هم ترفندهای تعددی وجود دارد؛ برای آن‌که تعاملات را در پیج اینستاگرام خود بالا ببرید، خوب است ترفندهای زیر را دنبال کنید.

۱۷) با یک نفر دیگر پست اشتراکی بگذارید

یک پست اشتراکی فرضی با مجله بازار پایان اشتراک اطلاعات

۱۸) کامنت‌های مورد نظرتان را پین کنید

شما می‌توانید ۳ کامنت را از بین همۀ کامنت‌ها زیر پست خود پین کنید تا بالاتر از همه قرار بگیرند. برای این کار، به قسمت کامنت‌ها بروید و روی هریک که می‌خواهید بزنید و چند لحظه آن را نگه دارید. سپس روی علامت پین که در منوی بالا ظاهر می‌شود، کلیک کنید. فقط یادتان باشد زمانی که کامنت شخصی را پین می‌کنید برای او یک نوتیفیکیشن فرستاده می‌شود.

پین کردن کامنت در بالای لیست پست اینستاگرام

۱۹) پست‌های دلخواهتان را پین کنید

در آخرین آپدیت اینستاگرام ویژگی جدید «پین کردن» به آن اضافه شده است. شما می‌توانید یک تا سه پست را در بالای صفحه پروفایل خود پین کنید. از این قابلیت می‌توانید برای بالا آمدن پست‌های قدیمی و کاربردی یا پست‌های مهم‌تر خود استفاده کنید. اگر پیج فروشگاهی دارید، پست مربوط به لیست محصولات خود یا توضیح راجع به کسب‌وکارتان را پین کنید.

وارد پست مورد نظر شوید –> علامت سه‌نقطه بالا را بزنید –> Pin to your profile

نحوه پین کردن پست

برای برداشتن پین از روی پست هم کافی است گزینه سه‌نقطه بالای پست پین شده را لمس و Unpin from profile را انتخاب کنید.

۲۰) فالوئرها را به فعال‌کردن نوتیفیکیشن دعوت کنید

اگر پیج فروشگاهی دارید یا این‌که از راه پیج خود درآمد کسب می‌کنید، حتما از این ترفند استفاده کنید. از فالوئرهای خود بخواهید برای باخبر‌شدن از آخرین تغییرات پیج شما، محصولات جدید، تخفیف‌ها و… زنگوله نوتیفیکیشن را روشن کنند.

ترفندهای افزایش امنیت

احتمالا تابه‌حال شنیده‌اید که پیجی هک تا از دسترس مالک آن خارج شده باشد. برای آن‌که امنیت پیج خود را افزایش دهید و از اتفاقاتی از این قبیل جلوگیری کنید، خوب است ترفندهای زیر را به‌کار گیرید.

۲۱) حس می‌کنید هک شده‌اید؟ هکر را بیرون کنید!

اگر احساس می‌کنید که شخصی به‌غیر از خودتان مشغول فعالیت در پیج است، حتما بخش امنیت پیج خود را چک کنید. وارد پروفایل شوید و روی سه خط بالا ضربه بزنید.

در این بخش لیستی از دستگاه‌هایی که به‌ اکانت شما وصل هستند را می‌بینید. اگر بیش‌از یک دستگاه نشان داده شد، آرامش خود را حفظ کنید. ممکن است آدرس لپ‌تاپ یا گوشی کسی که خودتان با آن به اینستا وارد شده‌اید باشد. اگر نبود، سه‌نقطه کنار دستگاه نشان داده شده را بزنید و Log Out را انتخاب کنید. به همین سادگی هکر از پیج شما حذف می‌شود.

۲۲) در دایرکت عکس زمان‌دار ارسال کنید

عکس زمان‌دار یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای اینستاگرام است. شما با تنظیم تعداد دفعات دیدن عکس توسط مخاطب‌تان می‌توانید از باقی‌ماندن عکس خود در دایرکت اینستاگرام جلوگیری کنید.

دایرکت را باز کنید -> شخصی را برای گفتگو انتخاب کنید-> روی دایره‌ دوربین ضربه بزنید-> عکس را انتخاب کنید-> از نوار پایین صفحه گزینه دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

۲۳) کامنت‌های ناخوشایند را فیلتر کنید

برای رها‌شدن از شر کامنت‌های منفی و توهین آمیز در پیج‌های عمومی و فروشگاهی، این ترفند به کار شما می‌آید. ابتدا وارد صفحه‌ پروفایل خود شوید. آیکون سه خط بالا را انتخاب کنید.

۲۴) آنلاین‌بودن خود را در اینستاگرام مخفی کنید

از دیگر ترفندهای اینستاگرام ترفند مخفی‌سازی آنلاین‌بودن است. با غیرفعال کردن آنلاین‌بودن خود دیگر نمی‌توانید آنلاین‌بودن دیگران را هم ببینید. برای این کار ابتدا وارد پروفایل خود شوید و آیکون سه خط در بالای صفحه را فشار دهید.

۲۵) با مشاهده تاریخچه پیج از کلاهبرداری جلوگیری کنید

این روزها اینستاگرام به یکی از اصلی‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل شده است. در کنار این قابلیت، بسیاری از افراد سودجو با اکانت‌های فیک از مردم کلاهبرداری می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از این ترفند اینستاگرام از رفتار پیج‌های قدیمی با خبر شوید؛ مثلا سال تاسیس پیج، تعداد دفعات تغییر آدرس اکانت، کشورهای مورد فعالیت. اگر پیجی نام اکانت خود را بارها با فاصله زمانی کم از هم عوض کرده است، بهتر است به این پیج اعتماد نکنید.

ترفندهای برنامه‌ریزی در اینستا

برای آن‌که تمام وقت خود را در اینستاگرام صرف نکنید، می‌توانید آموزش متفاوتی را به‌کار بگیرید تا دیگر تمام روزتان در اینستاگرام تلف نشود.

 

دکمه بازگشت به بالا