علمی و پزشکیمطالب برتر

لاغری انگیزشی

همه افراد در زندگی برای انجام کارهایی که به صبر و تلاش زیادی نیاز دارد، به دنبال انگیزه می‌گردند. همانطور که به انگیزه برای درس خواندن نیاز داریم، برای لاغر شدن نیز باید اراده و انگیزه کافی داشته باشیم. حالا مسئله اصلی این است که انگیزه برای لاغری را چگونه ایجاد کنیم تا در این مسیر دشوار، دوام بیاوریم؟! نه تنها لاغر شدن دشوار است، بلکه مسیری طولانی دارد که در این بین، افراد ممکن است به دلایل مختلفی، همچون کمبود مواد مغذی در اثر رژیم‌های اشتباه، دچار اختلالاتی همچون افسردگی شوند؛ بنابراین بسیاری از افراد نیاز به روانشناسی رژیم لاغری دارند تا بتوانند این مسیر را طی کنند. برای راحتی در مسیر لاغر شدن میتوان از گن تاپی 3 قزنه و 9 فنره آنچری کلمبیا استفاده کرد تا به مرور با حفظ فرم بدن، به لاغری منجر شود.

توصیه هایی برای لاغر شدن

۱.خودتان را دوست داشته باشید و ببخشید.

یکی از راه های انگیزه برای رژیم دوست داشتن خود است . برای اینکه بتوانید یک رژیم غذایی را تا آخر مسیر ادامه دهید، ابتدا باید قبول کنید که در هر حالتی نه تنها زیبا، بلکه بسیار دوست‌داشتنی و عزیز هستید. در حقیقت زیبایی، لیاقت و ارزشمندی شما به وزن شما بستگی ندارد، اینکه چه شخصیتی دارید و با دیگران چگونه رفتار می‌کنید، ارزش شما را تعیین می‌کند. حتی اگر افرادی تنها از روی ظاهر قضاوت می‌کنند؛ این شما هستید که به آن‌ها نشان می‌دهید تنها ظاهر شما نیست که اهمیت دارد.

پس خودتان را اول از همه دوست داشته باشید و برای اشتباهاتی که انجام داده‌اید، رژیم‌هایی که نتوانستید تا آخر ادامه دهید، پرخوری‌هایی که داشته‌اید و کارهایی که به‌خاطر آن‌ها ناراحت هستید، ببخشید. برای خود یک گن تاپ 25 فنره و 6 قزنه آنچری تهیه کنید و با استفاده از آن مسیر لاغر شدن را برای خود هموار کنید.

۲.هدف خود را تعیین کنید.

مهم‌ترین مسئله‌ای که باید بدانید، هدف شما از لاغر شدن است. مهم است بدانید که می‌خواهید چقدر وزن کم کنید، بیشتر روی کدام قسمت‌ها تمرکز کنید و به چه مدت زمان نیاز دارید. نکته‌ای که در این مسیر اهمیت دارد، این است که نباید میزان وزن هدف خود را غیرمنطقی و هیجانی تعیین کنید. لازم است در ابتدای مسیر شروع لاغری بدانید که وزن مناسب با قد شما چقدر است؛ سپس تفاوت آن از وزن کنونی خود را به‌دست آورید. چنانچه اختلاف این دو عدد زیاد است، حتما باید زمان طولانی را برای رژیم خود در نظر بگیرید و توقع نداشته باشید در یک مدت کوتاه به این وزن دست پیدا کنید؛ زیرا حتی اگر امکان‌پذیر باشد، به سلامت شما صدمه می‌زند.

۳.مسیر خود را مشخص و برنامه‌ ریزی کنید.

برای اینکه یک رژیم درست و اصولی داشته باشید، باید ابتدا مسیر خود را به طور صحیح برنامه‌ریزی کنید و برای این‌کار لازم است بدانید دقیقا از چه برنامه‌ غذایی و رژیمی پیروی می‌کنید و چگونه می‌توانید خواسته‌های این دستور رژیمی را تحقق ببخشید. اگر نیاز است خودتان آشپزی کنید و یا غذاهای خاصی را تهیه کنید، باید آن را در برنامه‌ی خود بگنجانید. یک رژیم درست و اصولی می‌تواند شما را به هدف برساند و مشاور رژیم، در پیمودن این مسیر، راهنمایی‌های لازم را به شما بدهد و شما را پیگیری کند.

نکته مهمی که در پیمودن این مسیر نباید از خاطر ببرید، این است که نباید تنها روی هدف تمرکز کنید و در حقیقت این مسیر است که بیشترین اهمیت را دارد. به همین دلیل با اشتیاق و پیگیری، برنامه خود را دنبال کنید و با علاقه و صبر، از خروج از این مسیر، جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید، همه ما زندگی می‌کنیم تا تلاش کنیم به اهداف کوچک و بزرگمان برسیم.پیشنهاد می شود مقاله را مطالعه کنید.

۴.تنها یک رژیم غذایی شما را لاغر می‌ کند.

اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که چند مسیر وجود دارد که شما را به موفقیت می‌رساند؛ جواب آن آسان است، یک مسیر. همان مسیری که تا آخر طی می‌کنید و به هدف می‌رسید. چند رژیم غذایی نیاز است تا شما را لاغر کند؟! درست است، یک رژیم غذایی! همان رژیم غذایی که آن را اصولی انتخاب می‌کنید و تا آخر ادامه می‌دهید و تمام دستورهایش را اجرا می‌کنید. بنابراین تمام رژیم‌های دیگری که اطرافیان می‌گیرند یا پیشنهاد می‌دهند، تمام انتقادات و پیشنهادات را نادیده بگیرید و روی مسیر خود تمرکز کنید. اگر اشتیاق و اراده لاغری دارید، آن را نشان بدهید و به مسیر خود وفادار بمانید.

۵.اهداف را فراموش نکنید و موفقیت‌ های خود را جشن بگیرید.

چنانچه از آن دسته از افرادی هستید که به روحیه برای لاغر شدن نیاز دارید و در طولانی مدت، روحیه خود را از دست می‌دهید و هدف خود را فراموش می‌کنید؛ بهتر است برای آن راه‌حلی را به‌کار ببندید. فرقی نمی‌کند به دنبال انگیزه برای درس خواندن هستید و یا انگیزه برای لاغر شدن می‌خواهید؛ باید در نقاطی از این مسیر که دچار خستگی و ناامیدی می‌شوید، یا روحیه خود را از دست می‌دهید، اهداف خود را یادآوری کنید و تمام آن ایده‌هایی که به شما انگیزه داد، قدم در این راه بگذارید را مرور کنید. برای این‌کار می‌توانید نوشته‌هایی روی دیوار یا آینه نصب نمایید تا هدف خود را فراموش نکنید.

چه چیزی انگیزه لاغری را از بین می‌برد؟

دلایل زیادی وجود دارد که موجب می‌شود خودمان را دوست نداشته باشیم. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند: قضاوت‌های نادرست انگیزه لاغری را از بین می‌برد به این فکر کنید که هیچ کس با نفرت از بدن خود به دنیا نیامده است. وقتی بچه بودید بدن ظریف و توپری داشتید، اینطور نیست؟! همه فکر می‌کردند چقدر با نمک هستید! اصلا فکر نمی‌کردید چند سال بعد بدن‌تان چه شکلی می‌شود. فقط می‌دانستید که چه بدن فوق‌العاده‌ای دارید و چه کارهایی می‌توانید با آن انجام دهید، اما بعد مردم با صدای بلند شما را قضاوت کردند. مردم درباره‌ی بدن دیگران نظر می‌دهند و قضاوتشان می‌کنند ” دیدید چقدر وزن اضافه کرده است؟” یا ” واقعا چاق شده است”. افراد سست چنین حرف‌هایی می‌زنند تا درباره‌ی خودشان احساس بهتری داشته باشند.

ایده‌آل‌ها باعث می‌شوند خودمان را دوست نداشته باشیم

همیشه از دوران جوانی به دنبال زیبایی هستیم. ستاره‌های سینما با برنامه غذایی دیوانه‌وار تلاش می‌کنند لاغر شوند و عکس‌های طراحی شده‌شان روی مجلات، استاندارد غیرممکنی از زیبایی برای ما می‌سازد. از بالا تا پایین بی‌نقص هستند. بعد به دلیل مثال غیرممکنی که رسانه‌ها برای ما ساختند خودمان را در آرزوی رسیدن به این استاندارد دست نیافتنی نگه می‌داریم. این ایده‌آل‌ها انگیزه لاغری را نابود می‌کنند.

تاثیر کلام در حفظ انگیزه برای لاغری مهم است از نظر ارائه‌دهندگان سلامت، چاقی سبب اثرات منفی بر وضعیت سلامت افراد جامعه می‌شود. افراد زیادی هستند که بارها رژیم‌هاى مختلف را امتحان کرده ولى دوباره شروع به پرخورى کرده‌اند. در نتیجه به وزن قبلى و حتى بیشتر از آن بازگشته‌اند. در مطالعه‌ای به بررسی یکی از عواملی که می‌تواند برای افراد چاق ایجاد انگیزه کند، پرداخته شد.

رژیم‌های غذایی سخت و محدودکننده محکوم به شکست هستند

یکی دیگر از مهمترین عوامل ایجاد ناامیدی از لاغری، پیروی از رژیم‌های کاهش وزنی است که یک یا دو وعده غذایی را حذف یا چند گروه غذایی بسیار مهم را ممنوع و تاکید بر مصرف یک یا چند ماده غذایی خاص دارند. اثر این نوع برنامه‌های غذایی، سوءتغذیه بدن و شکستن رژیم غذایی است. بنابراین به جای لاغری سریع با این نوع رژیم‌های غذایی به یک برنامه غذایی متعادل پایبند باشید.

چگونه انگیزه لاغری را تقویت کنیم؟

عجیب نیست که بعضی از افراد از خود و ظاهرشان متنفرند، اما این ذهنیت کاملا نابه‌جاست. ما می‌توانیم طرز فکرمان را درباره‌ی خودمان تغییر دهیم. در ادامه درباره‌ی مراحلی صحبت می‌کنیم که به کمک آنها تنفر از بدن‌تان را کنار خواهید گذاشت و عشقی که لیاقتش را دارید به دست می‌آورید. این عشق به شما کمک می‌کند تا انگیزه برای لاغری را در خود تقویت کنید. در ادامه خواهید دید چگونه رژیم خود را حفظ کنیم و به هدف نهایی که کاهش وزن مناسب است برسیم: صدای درون خود را ساکت کنید!

کنترل صدای درون ابزار کلیدی برای کاهش وزن است. در حقیقت این کار کلید انجام کارهایی مثل اعتماد به نفس و شادی بدون در نظر گرفتن سایزتان در زندگی و دوست داشتن خودتان است. این طرز فکر منفی سبب می‌شود احساس بدی پیدا کنید. در نتیجه خودتان را زندانی می‌کنید. این کار هیچ هدف خاصی جز بدتر کردن حال‌تان ندارد. بنابراین تمام افکار بد را داخل بادکنک هلیومی بگذارید و به آسمان بفرستید. بجای اینکار استفاده از گن تاپی 3 قزنه و 9 فنره آنچری را برای لاغری امتحان و از لاغر شدن خود لذت ببرید. اگر می‌خواهید خود را از صدای درون‌تان رها کنید حتما کتاب «روح تسخیر‌ناپذیر از مایکل سینگر» را بخوانید.

دکمه بازگشت به بالا